معرفی فیلم «گوسفندها» برنده جایزه نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۱۵

معرفی فیلم «گوسفندها» برنده جایزه نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۱۵
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «گوسفندها» داستانی ساده و تاثیرگذار در باره دو برادر و گوسفندهای آنها است که اشک به چشم بیننده می آورد. فیلم لحظاتی ناب از سینمای گریمور

آگهی

فیلم «گوسفندها» داستانی ساده و تاثیرگذار در باره دو برادر و گوسفندهای آنها است که اشک به چشم بیننده می آورد. فیلم لحظاتی ناب از سینمای گریمور هاکونارسون، کارگردان ایسلندی است که برنده جایزه اصلی بخش نوعی نگاه از جشنواره کن شد.

در یک روستای دور افتاده ایسلند، دو برادر دامدار به نام گامی و کیدی، چهل سال در کنار هم زندگی می کنند اما حتی یک کلمه هم با هم حرف نمی زنند. شیوع یک بیماری همه گیر و غیر قابل علاج که به مغز گوسفندان حمله می کند آنها را مجبور می کند تا دوباره با هم حرف بزنند.

کارگردان با روایتی ساده و طنز آمیز عمق فرهنگ روستایی و دامداری را تصویر میکند، که در آن ارزش ها و معیارها ثابت است و تغییر کار ساده ای نیست. علاوه بر مهارت کارگردان، موفقیت فیلم مرهون بازی جالب دو بازیگر توانای ایسلندی در نقش این دو برادری است که از هم دور افتاده است. رابطه بین دو برادر در بطن زمستانی یخزده، گرم می شود، فیلم به نقطه اوج می رسد و به بیننده حسی مثبت می دهد.

فیلم «گوسفندها»اکنون در ایسلند اکران شده است. به گفته تولید کنندگان، فیلم اواخر سال جاری دست کم در کشورهای فرانسه، یونان، تایوان، آلمان، اتریش، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، نروژ، استرالیا، ترکیه، مجارستان و ژاپن به نمایش در می آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت