Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نمایش آثار ابتدایی و اصیل "یوکو اونو" در موزه هنرهای مدرن نیویورک

نمایش آثار ابتدایی و اصیل "یوکو اونو" در موزه هنرهای مدرن نیویورک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از پنج دهه است که “یوکو اونو” کار هنری انجام می دهد. اکنون موزه هنرهای مدرن با برپایی یک نمایشگاه آن را جشن می گیرد، تا نخستین ایده های اونو را

آگهی

بیش از پنج دهه است که “یوکو اونو” کار هنری انجام می دهد. اکنون موزه هنرهای مدرن با برپایی یک نمایشگاه آن را جشن می گیرد، تا نخستین ایده های اونو را از سالهای دهه شصت میلادی در نیویورک و روند توسعه شان که آنها را تبدیل به اثر هنری کرد، به نمایش بگذارد.

نمایشگاه “یوکو اونو یک نمایش زنانه” شامل ۱۲۵ قطعه اصیل از کارهای ابتدایی اوست که روی کاغذ، فیلم، باند صدا و یا به طریقی دیگر ثبت شده اند.

کریستف چری، مسئول بخش چاپ و طراحی در “موما” می گوید: «وقتی که اونو با “جان لنون” آشنا شد، ده سال بود که به شکل حرفه ای کار هنری می کرد. هنری که بازتاب دهنده همان دوران بود. او مشهور بود و حالا می خواهیم همه اینها را در موزه نمایش بدهیم.»

یکی از آثار موجود در این نمایشگاه “سیب” نام دارد. این نمایشگاه با همین سیب شروع می شود. در سال ۱۹۶۴ اونو یک سیب را روی پایه ای قرار می دهد و نیز یک ساک سیاه رنگ که دو شخص واردش می شوند.

در فیلم “برش قطعه” اونو سوژه اصلی است و تماشاگران لباسش را تکه تکه می بُرند.

در فیلمی دیگر که چند سال بعد ساخته شد، نشستن یک مگس روی بینی زنی به نمایش درمیاید.

کریستف چری می گوید: «این دو اثر چه ارتباطی با هم دارند؟ در ۱۹۷۱ او “پرواز” را کار کرد، یک مگس روی بدن برهنه یک زن. چطور می شود که ۷ سال بین این دو کار فاصله هست؟ یکی سیاه و سفید و دیگری رنگی و روی بدن یک مدل حرفه ای است اما هر دو برهنه هستند که یک مفهوم آسیب پذیرنده دارد.»

جدیدترین آفرینش یوکو اونو، “برای دیدن آسمان” است که آن را در “موما” نمایش خواهد داد. نمایشگاه “یک نمایش زنانه” که اکنون برپا شده، تا ۷ سپتامبر ادامه خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟