فیلم «سواری» داستانی از تجربه مشترک مادران و پسران

فیلم «سواری» داستانی از تجربه مشترک مادران و پسران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وقتی پسر جوان تصمیم به ترک مدرسه می گیرد تا یک موج سوار حرفه ای بشود، مادر با طی سفری طولانی به کالیفرنیا می رود تا در کنار او باشد. فیلم آمریکایی

آگهی

وقتی پسر جوان تصمیم به ترک مدرسه می گیرد تا یک موج سوار حرفه ای بشود، مادر با طی سفری طولانی به کالیفرنیا می رود تا در کنار او باشد. فیلم آمریکایی سواری (Ride) ماجراهای مادر و پسر در کنار هم در مسیر تازه ای از زندگی شان است.

هلن هانت، بازیگر کارگردان و نویسنده فیلم «راید» انگیزه ساختن فیلم را توضیح می دهد: «یک اصطلاحی داریم که می گویند مادر فوتبالیست یا مثلا در کانادا معمول است که می گویند مادر هاکی یا در لوس آنجلس مادر سرفر. در واقع مادری که همیشه روی نیمکت بازی کنار زمین همراه فرزندش هست. ایده من این بود که مادر را از کنار زمین به وسط میدان بازی و یا آب بیاورم. این نطفه اولیه فیلم بود.»

«سواری» دومین تجربه کارگردانی و بازگری هم زمان برای هلن هانت است. او که داستان فیلم را نیز نوشته است می گوید: «در اولین فیلم فکر کردم بازی و کارگردانی با هم کاری ساده ای نیست و چنین تصمیمی نداشتم ولی در نهایت در آن بازی کردم. در این فیلم، با توجه به تجربه قبلی، از همان اول می دانستم که در آن بازی می کنم. بعلاوه پیدا کردن بازیگری که با مشکلات فیلم کنار بیادید کار ساده ای نبود. گاهی اوقات نه ساعت در اقیانوس روی آب بودم. نمی شود از یک آدم متمدن انتظار چنین کاری داشت.»

لوک ویلسون و برنتون ثوویتس بازیگران دیگر فیلم هستند. «سواری» در سینماهای آمریکا و کانادا در اکران است و بزودی در سینماهای دیگر کشورها نیز به نمایش در می آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت