Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلاقی شکلات و عشق در شهر ابیدوس پرتغال

تلاقی شکلات و عشق در شهر ابیدوس پرتغال
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشنواره سالانه بین المللی شکلات در ابیدوس پرتغال برگزار شده است. شهر قرون وسطایی ابیدوس یک ساعت با لیسبون فاصله دارد و هر سال خیابانهای باریک این

آگهی

جشنواره سالانه بین المللی شکلات در ابیدوس پرتغال برگزار شده است.

شهر قرون وسطایی ابیدوس یک ساعت با لیسبون فاصله دارد و هر سال خیابانهای باریک این شهر به خاطر صحنه های جشنواره شکلات یادآور افسانه ها هستند.

مجسمه های شکلاتی ابیدوس داستان پدرو و اینس دو کاسترو بزرگترین داستان عاشقانه پرتغال را به تصویر می کشند. این داستان عاشقانه موضوع اصلی جشنواره امسال است.

ریکاردو ریبیرو، سازمان دهنده این جشنواره می گوید: «ابیدوس شهری رمانتیک است و بسیاری از مردم به این شهر می آیند تا وقتشان را با کسی که دوستش دارند سپری کنند. ابیدوس سرزمین احساسات است. ما وقتی کسی را دوست داریم به او شکلات می دهیم و خوب فکر می کنم این یک نقطه اشتراک عالی است. داستان عاشقانه پدرو و اینس در اینجا رخ داد. امری که چندین مسئله مهم را در اینجا به هم گره می زند: ابیدوس و شکلات، در کنار عشق که نقطه اشتراک آنها است. ارتباطی عالی است.»

داستان عاشقانه پدرو و اینس قرنها الهام بخش هنرمندان و شاعران بوده است و اینک شکلات سازان مجسمه ای در گرامیداشت عشاق آفریده اند.

اما به گفته یک شکلات ساز کار با شکلاتها چندان ساده نیست.

دیوگو استوس، شکلات ساز می گوید: «باید مواظب باشیم. باید مراقب رطوبت باشیم. آب همچون حرارت شکلات را خراب می کند. به همین دلیل ما از کولر استفاده می کنیم که دمای اتاق ها را کنترل می کند. این مجسمه ها نمی توانند تغییرات دمایی را تحمل کنند. اگر درجه حرارت تغییر کند مجسمه کاملا از بین می رود.»

در قسمتی دیگر از این جشنواره و در خانه شکلات کودکان، بچه ها می توانند شکلات و پیتزا دو خوراکی مورد علاقه شان را با شیرینی و آب نبات ترکیب کنند.

افراد بالغ هم می توانند یک فنجان شکلات لیکور دار که از سنتهای این شهر است را مصرف کنند. فنجان شکلات لیکور دار بین بازدیدکنندگان طرفداران زیادی دارد.

جشنواره بین المللی شکلات ابیدوس تا ۱۳ اردیبهشت ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟