Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیام صلح برای جهان در مسابقات آواز یوروویژن ۲۰۱۵

پیام صلح برای جهان در مسابقات آواز یوروویژن ۲۰۱۵
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بوگی، خواننده مجار، با ترانه «جنگهایی برای هیچ» در مسابقات آواز یوروویژن شرکت کرده است. پیام این ترانه صلح است.بوگی با این آهنگ، نماینده مجارستان در

آگهی

بوگی، خواننده مجار، با ترانه «جنگهایی برای هیچ» در مسابقات آواز یوروویژن شرکت کرده است. پیام این ترانه صلح است.بوگی با این آهنگ، نماینده مجارستان در مسابقات امسال است که بخش نهایی آن در ماه مه در وین برگزار خواهد شد.

بوگی درباره این ترانه می گوید: «این ترانه، تصنیفی برای دفاع از صلح است. سه آهنگساز آن را ساخته ند و از خیلی چیزها الهام گرفته ام اما هدفم فقط یک چیز بود: توجه مردم را نسبت به مسئله صلح جلب کنم. به نظرم موسیقی خیلی، بیشتر از آنچه برخی از مردم می پندارند، قدرتمند است. ترانه من، ترانه ای برای صلح است و واقعا امیدوارم اروپا پیام مرا بشنود.»

طبق قوانین داخلی مسابقات آواز یوروویژن متن ترانه ها نباید سیاسی باشد. بوگی در آهنگش به ۵۰۰ کودک فلسطینی اشاره می کند که سال گذشته در غزه کشته شدند. این مسئله واکنش منفی سفیر اسرائیل در مجارستان را بدنبال داشته است. وی درخواست کرده بود این بخش از ترانه حذف شود. اما خواننده مجار می گوید که پیام ترانه، صلح است و در آن نام هیچ کشوری را بطور خاص نبرده است.

وی می افزاید: «برای من باعث افتخار است که نماینده مجارستان [درمسابقات آواز یورویژن] هستم. من به آنچه خوانده ام باور دارم، واقعا به قدرت ترانه ام باور دارم و به نظرم ارسال این قبیل پیامها روی صحنه یوروویژن مهم است.»

“بوگی“حرفه موسیقی را در سال ۲۰۱۳ آغاز کرد. سال گذشته ترانه “عطر جدید” برای خواننده ۲۸ ساله شهرت جهانی به ارمغان آورد. سبک موسیقی او ترکیبی از موسیقی پاپ، جاز، فولک و موسیقی کلاسیک است.

مسابقات آواز یورویژن مسابقهٔ بین المللی موسیقی است که از سال ۱۹۵۶ به صورت سالیانه برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟