Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اجرای کنسرتو شماره دو پروکوفیف توسط یوجا وانگ، پیانیست صاحب سبک چینی

با همکاری
اجرای کنسرتو شماره دو پروکوفیف توسط یوجا وانگ، پیانیست صاحب سبک چینی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یوجا وانگ، نوازنده توانا و با استعداد چینی در کنسرت هال باشکوه وین قطعاتی از کنسرتو پیانو شماره ۲ پروکفیف را نواخت. در این برنامه ارکستر تنهال زوریخ

یوجا وانگ، نوازنده توانا و با استعداد چینی در کنسرت هال باشکوه وین قطعاتی از کنسرتو پیانو شماره ۲ پروکفیف را نواخت. در این برنامه ارکستر تنهال زوریخ به رهبری ارکستر لیونل برنگیه فرانسوی، پیانیست ۲۸ ساله را همراهی کردند.

نوازنده صاحب سبک درباره پروکوفیف، آهنگساز روس قرن بیستم می گوید: «کششی نسبت به پروکوفیف حس می کنم ، موسیقی اش پر از کنایه و اشارات گزنده است. نوعی طغیان است علیه حاکمان. من این نوع موسیقی را خیلی دوست دارم. با نوه پروکوفیف آشنا هستم که در لندن زندگی می کند و دی جی و آهنگ ساز است.»

یوجا وانگ درباره علاقه اش به کنسرتو پیانو شمار دو پروکوفیف می گوید: «کنسرتو شماره ۲ برایم اهمیت زیادی دارد. فکرکنم وقتی اولین بار آن را شنیدم، چهارده سالم بود. این موسیقی مثل سیل سرازیر شد و مرا با خود برد. واقعا پرقدرت و پر احساس است. حتی یک نوت اضافی ندارد، به نظرم، هر نوتِ آن در روان پر از تضاد اهنگساز معنای خاصی داشته است.»

کنسرتو پیانو شماره ۲ پروکوفیف قطعه بسیار پیچیده ای است. وانگ در پاسخ به این پرسش که اجرای کدام موومان بیشتر از نگرانش می کرده می گوید: «همه موومانها. قطعه از اول تا آخر مطلقاً بدون هیچ وقفه ای اجرا می شود و فکر می کنم برای اجرای همه موومان ها نیاز به استقاومت وتوان فیزیکی و روانی فوق العاده هست.»

یوجا وانگ درباره جوهره هنری نوازندگی پیانو می گوید: «فکر می کنم همه ما به دنبال آن نوع کمال هستیم که ربطی به اجرا و نواختن همه نوت ها ندارد. چون من ماشین نیستم، بلکه در پی رسیدن به نوعی حالت شیفتگی و هیجان هستم که بر مخاطب اثر بگذارد و احساساتش را برانگیزد. آن نوع موسیقی باشد که همانند سیل، شنونده را با خود می برد. به دنبال چنین چیزی هستم.»

پیانیست چینی در ماه مارس سال جاری به همراهی ارکستر سمفونیک لندن در ایالات متحده از جمله در نیویورک، لوس آنجلس، سن دیگو برنامه اجرا خواهد کرد. رهبری ارکستر این برنامه ها را تیلسون توماس آمریکایی بر عهده خواهد داشت.

یوجا وانگ بار دیگر به همراه ارکستر تنهال زوریخ در ماه ژوئن برنامه اجرا می کند. رهبری این ارکستر را گوستاو دودمل بر عهده خواهد داشت.

ریچارد واگنر، قطعه Vorspiel und Liebestod از تریستان و ایزوت

ریچارد اشتراوس، قطعه Tod und Verklärung op. 24

پیانو کنسرتو شماره یک چایکوفسکی در B Minor

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا