Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هفته مد پاریس: نگاهی نو به لباسهای دهه پنجاه میلادی

هفته مد پاریس: نگاهی نو به لباسهای دهه پنجاه میلادی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفته مد پاریس فرصتی برای خلاقان جوانی است تا آخرین طراحی هایشان را به نمایش بگذارند. کریستف گیارمه، طراح جوان ۳۸ ساله فرانسوی، در طراحی مجموعه

آگهی

هفته مد پاریس فرصتی برای خلاقان جوانی است تا آخرین طراحی هایشان را به نمایش بگذارند.

کریستف گیارمه، طراح جوان ۳۸ ساله فرانسوی، در طراحی مجموعه لباسهایش برای پاییز و زمستان ۲۰۱۶ میلادی از بازیگران هالیوود الهام گرفته است.

او می گوید: «من نام این مجموعه را «ارکیده سیاه» گذاشته ام که یادآور فیلمی از مارتین ریت، در دهه پنجاه به همین نام است؛ فیلمی که سوفیا لورن نیز در آن بازی کرده است. برای من سوفیا لورن نماد آن دوران است و مایل بودم که لباسهایی با آن سبک طراحی کنم و البته آن مدلها را با چیزهایی متعلق به دنیای مدرن ترکیب کنم.»

این طراح جوان از سال ۲۰۰۳ میلادی بطور منظم طرح هایش را در نمایشگاهها و جشنواره های معتبر مد فرانسه عرضه می کند.

او می افزاید: «من هنوز هم مشغول کار روی لباسهایی با طرح هایی الهام گرفته از دهه پنجاه هستم. لباسهایی که همچنان مدلهایشان یادآور سبکهای آن دهه است اما در آنها با توجه به سلیقه ها و امکانات عصر جدید تغیراتی ایجاد شده. مثل طراحی هایی با لیزر و استفاده از پارچه هایی شفاف. کارهایی که اگر با دست انجام می شد تا این حد دقیق در نمی آمد.»

در این مجموعه، لباسهایی با پس زمینه سیاه و سفید یادآور لباسهای زیبای لس آنجلس در دهه پنجاه، همچنین نیم تنه ها و لباس شبهای جواهر دوزی شده، لباس هایی مهیج به رنگ قرمز و طرح هایی آمیخته به بافتهایی براق و طلایی به چشم می خورد.

این مجموعه هم یادآور سبکهای زیبای کالیفرنیاست و هم ایتالیا، و نمایشی از ترکیب تکنولوژی نوین برش و دوخت در کنار دست بافتهای بی بدیل است و همه اینها با رنگ و بویی مدرن و امروزی تهیه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟