Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هفته مد پاریس؛ نمایش مجموعه مد زنانه بهار و تابستان ۲۰۱۵

هفته مد پاریس؛ نمایش مجموعه مد زنانه بهار و تابستان ۲۰۱۵
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک خیمه سفید ساده که آرم تجملی دیور را نمایندگی می کند، مجسمه ها را در موزه رودن پاریس تحت الشعاع قرار داده است. روز دوشنبه ۲۶ ژانویه این موزه

آگهی

یک خیمه سفید ساده که آرم تجملی دیور را نمایندگی می کند، مجسمه ها را در موزه رودن پاریس تحت الشعاع قرار داده است. روز دوشنبه ۲۶ ژانویه این موزه پذیرای میهمانانی برای نمایش مجموعه مدلهای زنانه بهار و تابستان ۲۰۱۵ بود.

در داخل این مجموعه نیز همه چیز ساده است. کف مجموعه با فرش صورتی رنگی پوشیده شده و سازه های لوله ای شکل صنعتی صحنه خاصی برای نمایش مدلها ساخته اند. آینه هایی که از کف تا سقف کار گذاشته شده است، این حس را به میهمانان منتقل می کند که به دهه هفتاد میلادی سفر کرده اند.

در این مجموعه لباس ها با ترکیبی از پارچه های قدیمی مانند پشم و گلدوزی و گاه با پلاستیک و چرم همراه هستند که مدهای دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی را با پیچ و تاب هایی آینده نگرانه عرضه کرده اند.

رف سیمون، مدیر خلاقیت های دیور می گوید: «من این مجموعه را مانند سبک کارهای دیوید بویی (موسیقیدان و خواننده انگلیسی راک) می بینیم نه ضرورتا از نقطه نظر هنری بلکه از دیدگاه مفهومی. بخاطر اینکه می خواستم به زمانهای گذشته برگردم و ببینیم آیا می توان سه دهه یعنی دهه های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ را گرد هم بیاورم و در یک مجموعه قرار بدهم.»

کوکو شانل و جنیس جاپلین الهام بخش مجموعه جدید جیام باتیستا والی طراح مد ایتالیایی بوده اند. اگر چه نام این دو زن با آزادی زنان مترادف است، تنها جیام باتیستا والی می تواند ظرافت بی نقص پاریسی کوکو شانل را با گستاخی آمریکایی جیام باتیستا ترکیب کند.

طراح ایتالیایی این مجموعه گفته است که کار او شبیه این است که بخواهیم تلاش کنیم بین دو جهان و دو سبک متضاد تعادلی برقرار کنیم.

در این مجموعه لباسهای سبک کوکو شانل که فورا از پارچه های خال خالی سیاه رنگ و توری هایی که روی صورت انداخته می شود تا دامنهای توری و لباس های تک رنگ قابل تشخیص اند، وارد محل نمایش شدند و بتدریج نقاط رنگی به لباسها اضافه شد و سپس گلبرگ های گلدوزی شده و رنگهای صورتی نرم یا زرد رنگ به لباس های افزوده شدند تا در پایان بطور کاملا کل لباسها را بپوشانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟