Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نامزدهای احتمالی اسکار بهترین فیلم خارجی

نامزدهای احتمالی اسکار بهترین فیلم خارجی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در میان بهترین فیلمهای سال ۲۰۱۴ می توان تولیدات اروپایی بزرگ و مستقلی را نام برد. اکثر آنها نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی اند، انتخابی دشوار از میان فیلمهایی که توسط ۸۴ کشور معرفی شده اند.

با این حال، تنها پنج فیلم در ماه ژانویه نامزد خواهند شد. در اینجا بختهای احتمالی نامزدی را بررسی می کنیم:

دو روز، یک شب

ماریون کوتیار نقش شخصیت اصلی فیلم «دو روز، یک شب» را که درامی پرهیجان و دشوار است، بازی می کند.

داستان در روز جمعه آغاز می شود، وقتی «ساندرا» که از افسردگی رنج می برده درمی یابد که از کار بیکار شده است. تنها روزنه امید برای او، قانع کردن همکارانش است که از جایزه هزار یورویی شان صرف نظر کنند تا او اخراج نشود.

او تا رای گیری روز دوشنبه برای قانع کردن آنان بیشتر وقت ندارد. در نتیجه او آخر هفته را در جستجوی رای مثبت همکارانش سپری می کند. «دو روز، یک شب» اثر برادران داردن است و از طرف بلژیک نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی شده است.

نهنگ

فیلم «نهنگ» Leviathan از روسیه و به کارگردانی آندری زویاجینتسف فساد در روسیه معاصر نشان می دهد. «کولیا» شخصیت اصلی فیلم با خانواده اش در زمینی که به ارث برده است زندگی می کند. اما یک روز، شهردار محلی پیشنهادی غیرمنصفانه برای ساخت و ساز در آن زمین به او می دهد. با بزرگتر شدن مشکلات حقوقی و شخصی «کولیا» تمام زندگی او در معرض سقوط قرار می گیرد. این فیلم جایزه بهترین فیلمنامه را از جشنواره فیلم کن بدست آورد و در جشنواره فیلم لندن بعنوان بهترین فیلم انتخاب شد.

خواب زمستانی

نوری بیلگه جیلان، کارگردان اهل ترکیه، داستانی الهام گرفته شده از آنتوان چخوف را در «خواب زمستانی» روایت می کند. زوجی در هتلی در کوهستانهای آناتولی ترکیه ازدواجشان در آستانه فروپاشی است. مکالمات بین این زوج بسیار گیراست. «خواب زمستانی» شکاف بیت فقیر و غنی و نیز قوی و ضعیف را در ترکیه روایت می کند. این فیلم برنده نخل طلا در جشنواره فیلم کن شده است و نامزد ترکیه برای اسکار بهترین فیلم خارجی است.

ایدا

فیلم «ایدا» اثر پاول پاولیکوفسکی در دهه ۱۹۶۰ در لهستان می گذرد. شخصیت اصلی فیلم دختری هجده ساله و یتیم است. او تمام عمرش را در یک صومعه سپری کرده است. در حالی که او خود را برای راهبه شدن آماده می کند، در می یابد که خویشاوندی دارد و تصمیم می گیرد به ملاقات این خویشاوند خویش برود. آنها با هم به جستجوی سرگذشت خانواده شان در زمان جنگ می روند. این فیلم جدای از سرگذشت خانوادگی اش، موضوعاتی چون اعتقاد به مذهب کاتولیک و نیز یهودی ستیزی در لهستان را بررسی می کند.

مامی

از فیلم کانادایی «مامی» به کارگردانی زاویه دولان ۲۵ ساله همچون یک شوک الکتریکی در جریان جشنواره فیلم کن نام برده شد. این فیلم جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره کن را همراه با فیلم ژان لوک گدار دریافت کرد. «مامی» فیلمی احساسی و دشوار از رابطه یک مادر و پسرش است. پسر که از اختلالات رفتاری رنج می برد مادرش را در برابر انتخابی سخت قرار می دهد.

یورونیوز مراسم اعلام نامزدهای اسکار را همراه با شما دنبال خواهد کرد. تا آن هنگام، می توانید فیلم منتخبتان در سال ۲۰۱۴ را در فیسبوک یورونیوز فارسی برای ما بنویسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد