Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اجرای اپرای فیدلیوی بتهوون در میلان

با همکاری
اجرای اپرای فیدلیوی بتهوون در میلان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فصل جدید تنها اپرای بتهوون با نام «فیدلیو» در ساختمان اپرای لا اسکالا در شهر میلان افتتاح شده است. بازیگران و خوانندگانی چون آنیا کامپا و کلاوس فلورین فوگت در این اپرا حضور دارند.

قصیده ای برای آزادی، عشق و انسانیت. فیدلیو تنها اپرایی است که بتهوون ساخته است. این شاهکار فصل جدیدی را در لا اسکالا گشوده است، نمایی برجسته از سالی که در ایتالیا به فرهنگ اختصاص دارد.

این رویداد همچنین نشان پایان دوران دانیل بارن بویم به عنوان مدیر موسیقی در اینجاست. بتهوون برای بیش از یک دهه روی این اپرا کار کرد که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده که در انقلاب فرانسه رخ داده است.

کلاوس فلورین فوگت، خواننده تنور می گوید: «من واقعا این داستان را دوست دارم. داستانی ملموس و در عین حال هیجان انگیز. موضوع عشق و آزادی بخش بزرگی از این اپراست اما همچنین داستانی است درباره ظلم و ستم.»

بتهوون یکبار درباره این اپرا که یک زن قهرمان آن است، گفت: این اپرا کودک مورد علاقه اوست که باعث دردآوردترین درد زایمان برایش شده است. لئونوره زندگی اش را به خطر می اندازند تا شوهرش فلورستان که به اشتباه به زندان افتاده نجات دهد.

آنیا کامپا خواننده سوپرانو می گوید: «او زن بسیار قویی است با اراده ای محکم و سرشار از همدلی. این نشیب و فراز در احساسات، نیاز به قوی بودن و همزمان فروپاشی، اجزایی است که کنار هم قرار می گیرد و قدرت او را باز می گرداند، داستانی که بسیار جالب و هیجان انگیز است.»

کلاوس فلورین فوگت می گوید: «از نظر من او فردی ضعیف است، بخاطر حبس های طولانی مدت در تاریکی و سکوت که البته آثارش روی او باقی مانده است. با این وجود شخصیت فلورستاین هنوز شان و منزلتش را حفظ کرده است.»

آنیا کامپا نیز می افزاید: «در واقع شما باید موسیقی موتسارت و واگنر را با هم ترکیب کنید. لحظات تغزلی که باید شبیه کارهای موتسارت اجرا شود و از طرف دیگر باید با صدایی قدرتمند و پر جوش و خروش اجرا شود.لحنی دراماتیک باید در صدای شما باشد. شما می توانید عناصر گوناگون سمفونیک، موسیقی مجلسی، موسیقی اپرا و همچنین نوعی کمدی موزیکال را بشنوید. این اپرا ترکیب عظیمی از سبک های مختلف موسیقی است.» کلاوس فلورین فوگت در پایان می گوید: «داستان اساسا در اینباره است که عشق قادر به انجام چه کارهایی است و همزمان آزادی در قلب این اپراست. ایده آزادی در این اپرا فوق العاده مهم است، شاید حتی مهمتر از همه ارزش های دیگر.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا