آلبوم تازه گروه راک «جیمز»

آلبوم تازه گروه راک «جیمز»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروه راک بریتانیایی «جیمز» (James)، بیشتر وقت خود در سال جاری میلادی را به معرفی آلبوم تازه شان پرداختند. آلبوم نام فرانسوی «La Petite Mort» را دارد که «مرگِ کوچک» معنا می دهد.

ترانه «کنار آمدن» (Moving On) نخستین تک آهنگ این آلبوم تازه است. این ترانه که پس از هفت سال سکوت گروه منتشر شده، بیشتر به موضوع مرگ پرداخته است. اینزلی هندرسون، انیماتور برنده جایزه بفتا، کلیپ ویدیویی این آهنگ را با تکنیک استاپ موشن ساخته است. کلیپ داستان مرگ و زندگی شخصیت هایی تنیده شده از الیافی زرد را روایت می کند.

تیم بوت، خواننده گروه، می گوید: «اینزلی دوست ما است و ما همیشه از ویدیوهایی که می سازد خوشمان می آمده. کارش جهانی است. دیشب از کسی که در آسایشگاه افراد در حال مرگ کار می کند شنیدم که از این ویدیو در مقر اصلی آنها در بریتانیا استفاده می شود. چون افراد آنجا می پرسند “مردن چیست؟“، بچه های کوچک هم از مادرانشان می پرسند مردن چیست، اما کسی نمی خواهد به این پرسش پاسخی دهد. این ویدیو را الآن دکترها توییت می کنند، با چشم گریان هم توییت می کنند.»

هرچند آلبوم «مرگ کوچک» وقتی ضبط شده که تیم بوت در زمانی کوتاه مادر و سپس دوست نزدیکش را از دست داده بوده، اما همه آن را اثری روحیه بخش و مثبت می دانند.

در سال گذشته کنسرت های «جیمز» مملو از جمعیت بوده و همه بلیتها به فروش می رفته است، با این حال اعضای گروه بسیار فروتن به نظر می رسند. جیم گلنی، نوازنده باس گروه، می گوید: «ما دنبال اجراهای پر زرق و برق نیستیم. گروهی نیستیم که انتظار داشته باشیم روی صحنه همه چیز بی نقص پیش برود. اشتباه می کنیم. گاهی هم لحظات درخشانی داریم، امیدوارم چنین باشد، اما وقتهایی هم هست که اشتباه می کنیم و کارها خوب پیش نمی رود. به نظرم تماشاچی با آن ارتباط برقرار می کند.»

آلبوم «مرگ کوچک» و تک آهنگ «کنار آمدن» اکنون به بازار آمده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟