Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هنر و صنعت دو قرن در نمایشگاه هنرهای زیبای کلن

هنر و صنعت دو قرن در نمایشگاه هنرهای زیبای کلن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نمایشگاه هنرهای زیبای کلن گشایش یافته است. در جریان این نمایشگاه، مجموعه ای از آثار هنری و عتیقه جات قرن ۱۹ و آثار هنری قرن ۲۰ به مجموعه داران عرضه می شود.

بیش از صد مغازه و گالری شاهکارهای هنری دو قرن گذشته سراسر جهان را از عتیقه جات زیرخاکی و جواهرات گرفته تا صنایع دستی، تزئینات و مبلمان قدیمی، ارائه می کنند.

بخشی از نمایشگاه امسال کلن هم به خودروهای کلاسیک و لباس و ابزار طراحی شده توسط طراحان مشهور قرن بیستم اختصاص داده شده است.

کورنلیا زینکن، مدیر جشنواره هنرهای زیبای کلن، می گوید: «این ایده که همه این اقلام، یعنی طراحی، نساجی، مد و خودرو کنار هم گردآوری شوند، در نمایشگاه سال پیش با موفقیت روبرو شد. بعضی روزها استقبال بسیار خوبی شد. از این رو تصمیم گرفتیم همین رویکرد را ادامه بدهیم. تمرکز نمایشگاه امسال بر دهه های پنجاه و شصت (میلادی) است.»

یک اثر ماکس پشتاین، نقاش اکسپرسیونیست آلمانی که به صورت پشت و رو کشیده شده، با قیمت یک میلیون و ششصد هزار یورو به فروش گذاشته شده است.

اما گرانترین نقاشی نمایشگاه، «رقصنده با دو روی سبز»، اثر مارک شاگال است. این اثر قیمتی یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار یورویی دارد.

در این نمایشگاه، کارهایی از اندی وارهول نیز به چشم می خورد. از جمله، جلد صفحه های مشهوری که برای رولینگ استونز، دبی هری، بیلی اسکوآیر و پل آنکا طراحی کرده است. قیمت پایه این طرحها ۵۰۰ تا ۲۴۰۰ یورو است.

اما برای کلکسیونرهای کم بودجه که به فرهنگ خارج از اروپا علاقمندند هم اشیایی یافت می شود، مانند زیرسری هایی از اتیوپی و کنیا که قیمت آن ۴۰۰ یورو است.

برای اشیای به نمایش گذاشته شده، حد و مرزی وجود ندارد. از جمله می توان به یک کیت سفری عتیقه و نیز مجموعه نفیسی از عصا اشاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟