اجرای قطعاتی از سن سانز، پیانیست فرانسوی، در سالن اپرای مونترال

با همکاری
اجرای قطعاتی از سن سانز، پیانیست فرانسوی، در سالن اپرای مونترال
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سالن اپرا و ارکستر سمفونیک شهر مونترال میزبان پیانیست بریتانیایی بنجامین گروزونر بود. پیانیستی که در عنفوان جوانی یکی از نامی ترین موسیقیدانهای جهان محسوب می شود. او اینبار قطعه هایی از سن سانز را اجرا می کند.

آگهی

کنت ناگانو، یکی از شهیرترین رهبران ارکستر دوران است. او رهبر ارکستر سمفونیک مونترال در کانادا است و یکی از مهمترین نگرانی هایش خطر نابودی موسیقی و هنر ناب در جهان است.

سالن اپرای مونترال هم در جای خود یک اثر مهم معماری است و در این باره با معمار آن گفتگو کردیم.

جک دیاموند، معمار سالن اپرای مونترال می گوید: “می خواستم نمای اصلی ساختمان که کاملا شفاف است رو به خیابان باشد. این ساختمان بدون خیابان معنی پیدا نمی کرد، برای من این موضوع حیاتی بود چرا که این ساختمان یکی از ارکان مهم و اصلی مونترال است. باید این سالن را در یک فضای عمومی و انسانی طراحی می کردم. در واقع باید آنرا از حالت یک ساختمان به یک فضای عمومی بدل می کردیم. در طراحی این ساختمان از ترانسپرنسی و شفافیت کامل استفاده کردیم تا رهگذران با علاقه مندان داخل سالن و با موسیقی ارتباط آسانتری پیدا کنند. وقتی که چیزی را نمی شناسید و همیشه از امتحانش می ترسید سخت با آن ارتباط برقرار می کنید. ولی وقتی همه چیز شفاف باشد دیگر جرات امتحان کردن پیدا می کنید. به خود می گویید شاید باید اینجا باشم. شفافیت بهترین عنصر در طراحی ساختمانهای فرهنگی است.”

کنت ناگانو رهبر ارکستر: “ ما از مسئولان سالن و از مقامات دولتی خواسته ایم، که این سالن را نه تنها به عنوان یک سالن موسیقی بلکه آنرا به قلب اصلی مونترال تبدیل کنند. اینجا باید مکانی برای دیدار اعضای جامعه باشد، جایی که شهروندان احساسشان را بواسطه موسیقی، تجربه و ارتباط انسانی با یکدیگر تقسیم می کنند.”

بنجامین گروزونر می گوید: “از زمان نوجوانی عاشق نواحتن بودم. اینگونه با مخاطبم ارتباط برقرار می کنم. حس تقسیم لذت موسیقی با دیگران تنها حسی است که مایه خشنودی و آرامش من است.”

Benjamin Grosvenor’s next engagements


See also www.benjamingrosvenor.co.uk
 • October 16 & 17:NDR Radiophilharmonie Hannover, Grosser Sendesaal Liszt, Franz: Piano Concerto No. 1 in E flat major
 • November 26: Vienna Konzerthaus Rameau, Bach-Busoni, Franck, Chopin
 • November 28: Lucerne Festival Rameau, Bach-Busoni, Franck, Chopin
 • هم‌رسانی این مطلبنظرها

  مطالب مرتبط

  قهرمان؛ اُپرایی در مایهٔ جاز براساس زندگی یک مشتزن استثنایی

  استودیوی اپرای زوریخ؛ جای آشنایی با ستارگان نوظهور اُپرا

  سیر پرفرازونشیب آماده‌سازی نقش از زبان سونیا یونچه‌وا، خوانندهٔ معروف