Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رقابتهای اپرالیا با حضور پلاسیدو دومینگو در لس آنجلس

با همکاری
رقابتهای اپرالیا با حضور پلاسیدو دومینگو در لس آنجلس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این برنامه توسط .به شما تقدیم می شود

آماندا وودبِری، سوپرانوی آمریکایی، در رقابتهای اپرالیا که هر سال در یکی از پایتخت های جهان موسیقی برگزار می شود، نفر دوم شد. معتبرترین رقابت اپرا در جهان امسال در لس آنجلس، با حضور پلاسیدو دومینگو، بناینگذار آن، که همچنین مدیر اپرای لوس آنجلس هم هست، برگزار شد. از هزاران شرکت کننده در این رقابتها، تنها دوازده تن به رده پایانی آن راه میابند. این پیروزی بزرگی در زندگی حرفه ای آنها به حساب می آید.

پلاسیدو دومینگو: «واقعا نگران آن نیستم که همه فینالیست ها برنده نمی شوند، چون در هر صورت این ممکن نیست. اما هیات داوران از شخصیت ها و مسئولان بزرگترین تالارهای تئاتر و اپرای جهان تشکیل شده است و من می دانم که حتی چند تن از خوانندگانی که جایزه ای دریافت نکردند، سه قرارداد امضا کرده اند… پس کسی را رها نمی کنیم.»

مارتا دومینگو، یکی از داوران اپرالیا و یک مدیر صحنه بسیار مشهور است. او می گوید: «برنده زن مسابقه واقعا فوق العاده است. یک زندگی حرفه ای بسیار مهم در انتظار اوست، چون او هم می تواند از وِردی آواز بخواند و هم از واگنر. به ویژه اینکه واقعا شگفت انگیز است که شخصی که اسپانیایی زبان نیست به این زیبایی «زارزوئلا» (نوعی اپرای کوچک اسپانیایی) بخواند. ماریو چانگ هم صدای شگفت انگیزی دارد. او یک تنور اصیل و داری شخصیتی جذاب است.»

ماریو چانگ، برنده مرد این رقابتها گفت: «رسیدن به این مرحله از رقابتها آسان نبود… ترک گواتمالا هم ساده نبود. ما در گواتمالا اپرا می خوانیم اما متاسفانه یک تالار ویژه اپرا نداریم… همسر من هم خواننده است و با هم یک وعده به کشورمان دادیم، اینکه هر سال، در کلیسای جامع شهر گواتمالا، یک کنسرت رایگان برای مردم اجرا کنیم… من می خواهم مروج اپرا در گواتمالا باشم.»

راشل ویلس-سورنسن در بخش زنان برنده جایزه اول شد. او گفت: «استاد دومینگو به من گفت که در دیچ توره هال (Dich, teure Halle) در بخشهای خاصی می توانم آزادی بیشتری داشته باشم… او گفت کار من را دنبال خواهد کرد. تصور کنید، پلاسیدو دومینگو را که می گوید کار من را دنبال می کند. خواب می بینم! حتما دارم خواب می بینم! اما این اتفاق افتاد. دیچ توره هال (Dich, teure Halle) جواهر من است. این یک اپرای بسیار دشوار به حساب می آید اما این راز را به شما بگویم که این ساده ترین بخش رپرتوار من است.»

خانواده دومینگو، خانواده بزرگی در خدمت موسیقی و اپراست.

پلاسیدو دومینگو در مورد خانواده و بویژه نوه هایش گفت: «نوه های واقعا شگفت انگیزی دارم. آنها از همین حالا عاشق موسیقی اند و هر دوی آنها این رقابت ها را دنبال کردند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا