Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اجرای اپرای «بوهم» اثر جاودانه «جاکومو پوچینی» در نیویورک

با همکاری
اجرای اپرای «بوهم» اثر جاودانه «جاکومو پوچینی» در نیویورک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اپرای متروپولیتن نیویورک این روزها میزبان اپرای مشهور «لا بوهم»، اثر جاودانه «جاکومو پوچینی» است.

این اپرا را فرانکو زفیرلی طراحی کرده و ژوزف کاله ها و مایا کوالِوفسکا در نقش زوج عاشق «رودولفو» و «میمی» در آن ظاهر شده اند.

ژوزف کاله ها، ستاره «تِنوُر» مالت درباره این نقش آفرینی می گوید: «پوچینی آدم بدجنسی بود. برای توصیف او باید از کلمه سنگین تری استفاده کنم. برای پوچینی «روح انسان» مثل یک «چنگ» بود. او با موسیقی اش قادر بود در لحظه مناسب، زه مناسب را لمس کند.»

مایا کوالوفسکا که نفش «میمی» را در این اپرا برعهده دارد، از این تجربه می گوید: «موسیقی پوچینی قلب را می شکند. وقتی همه این چیزها واقعا روی سن اتفاق می افتند نمی توانید بی تفاوت باقی بمانید. داستان پرتحرکی است که همه براحتی آنرا می فهمند. من با بچه ها هم آنرا تماشا کرده ام. یادم هست یکدفعه اینجا اجرا داشتیم و نامه هایی که بچه ها نوشته بودند بدستم رسید. نوشته بودند :«وقتی تو مردی ما خیلی ناراحت شدیم و کلی گریه کردیم».. اپرایی است که راحت با آن ارتباط برقرار می کنید وقتی در سانس صبحها بچه ها را می آورند واکنش های آنها را به آسانی درک می کنید و این فوق العاده است.»

این آوازخوان اهل لتونی در ادامه می گوید: «وقتی داشتم آواز خواندن در این نقش را شروع می کردم عاشق اولین «پرده» آن شدم و بعد هم کم کم عاشق کل داستان و ماجرای آشنا شدن این زوج. اینکه پوچینی چگونه این احساسات رومانتیک را بصورت نت درآورده… همینطور قسمت همخوانی با رودولفو… و البته «پرده» دوم. حالا که سنم بالاتر رفته، «پرده» های سوم و چهارم هم برایم معنای بیشتری پیدا کرده اند. نه اینکه از آخری ها بیشتر خوشم بیاید ولی شاید الان بهتر می فهممشان.»

ژوزف کاله ها در مورد این اپرا می گوید: «برای من، این اپرا انکار بزرگ شدن است. اگر رودولفو واقعا دوست داشت بزرگ شود… خوب از بیماری میمی مطلع بود، مگر نه؟ پس چرا دنبال یک کاری که بدردش می خورد، نمی گشت؟ می دانست که بعنوان هنرمند مشکلاتش حل نمی شد. از این نظر، من و رودولفو با هم متفاوتیم. اگر ژوزف کاله ها، رودولفو بود «پرده» چهارم وجود نداشت برای اینکه من برای درمان همسرم و تهیه مخارج معالجه او، حتما می رفتم دنبال کار.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا