Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اجرای اپرای بیلی باد در صدمین سال تولد بنجامین بریتن

با همکاری
اجرای اپرای بیلی باد در صدمین سال تولد بنجامین بریتن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیلی باد نام یکی از آثار آهنگساز بریتانیایی، بنجامین بریتن، است که سالگرد تولدش در فستیوال امسال گلایندبورن جشن گرفته می شود.

این اپرا داستان زندگی تراژیک یک ملوان خوشرو، شجاع و صادق است به نام بیلی که به جرم قتل مافوقش به مرگ محکوم شده است.

ژاک ایمرالیو، خواننده و هنرپیشه ای که نقش بیلی باد را بازی می کند از تجربه بازی در نقش یک مرد پاک و صادق می گوید: «جهان بینی او به زندگی و واکنش او به اتفاقات متفاوت است. به همین دلیل او در کشتی متمایز از بقیه به نظر می رسد. او یک شخصیت مثبت دارد که همیشه بهترینها را در افراد مختلف می بیند. اگر بگویم من هم چنین هستم، دروغ گفته ام. او بدون تردید انسان بسیار بهتری از من است. من هروقت عصبی می شوم یک کمی لکنت زبان پیدا می کنم. به همین دلیل می توانم حس او را در هنگام لکنت زبان بهتر لمس کنم. از طرفی من جوان هستم و این امر به ایفای این نقش به من کمک می کند. هرچند این جوانی فقط برای مدتی با من خواهد بود!»

مارک پادمور، بازیگر نقش ناخدای کشتی می گوید: «ناخدا ور مردی است که در میان خیر و شر گیر افتاده است. شیطانی که در جان کلاگارت وجود دارد و خیری که در وجود بیلی باد نهفته است. شخصیت او جایی بین این دو نیرو نهفته است. او به نوعی حیران است.»

داستان بیلی باد از زبان ناخدای کشتی بازگو می شود. کشتی بریتانیایی که در میدان جنگ گم شده و سرگردان است. کشتی که در مه و غبار غرق شده است. نمادی از انزوا و هراس از گرفتاری در یک فضای بسته.

مارک پادمور می گوید: «آن چه که کار را برای ناخدا دشوارتر می کند این است که او متوجه شده است عشقش به بیلی باد عشق بی سرانجامی است. چرا که در آن زمان همجنسگرایی ممنوع بود. در سال 1951 زمانی که این اپرا نوشته شده بود همجنسگرایی در انگلستان ممنوع بود. بنابراین با موقعیتی مواجه هستیم که عشق بین دو مرد یک تابو است. اما به هرحال احساس می شود.»

در هشتادمین سالگرد برگزاری فستیوال گلایندبورن، این فستیوال همچنان به آراستگی میهمانانش و فاخر بودن نمایشهایش می بالد.

زمانهای طولانی استراحت بین اجراها به میهمانان فرصتی برای پیک نیک در طبیعت زیبای جنوب انگلستان می دهد.

ژاک ایمرالیو، درباره شخصیت بیلی باد می گوید: «بخشی از شخصیت بیلی همواره به دنبال آن چیزی است که درست است. از نظر او آن چه که درست است بهترین گزینه موجود است. او همیشه خواهان تعادل است و به نظر من او درک می کند که چون انسانی را کشته است، قانون می گوید که خود او سزاوار مرگ است. این مساله کاملا با شخصیت معصومانه او که همیشه به دنبال حقیقت است همخوانی دارد.»

احیای اپرای بیلی باد به رهبری سر اندرو دیویس، یکی از بهترین مفسران و ستایندگان آثار بنجامین بریتن اجرا شد.

سر اندرو دیویس درباره بنجامین بریتن می گوید: «اپراهای بنجامین بریتن در آزمون زمان در قرن جاری سربلند بیرون خواهد آمد. به این آثار به چشم آثار فوق العاده ای نگاه خواهد شد. این آثار مشکلاتی را به نمایش می گذارند که افراد به دلیل عدم همخوانی شخصیتشان با افراد دیگر به آن برمی خورند. این موضوعی است که بنجامین بریتن همواره به آن علاقه داشت.»

برای تماشای بخشهای بیشتری از مصاحبه با دست اندرکاران این اپرا بر لینک زیر کلیک کنید:
Paule Constable – interview extras

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا