Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بیستمین دور رقابت های اپرای "اپرلیا"

با همکاری
بیستمین دور رقابت های اپرای "اپرلیا"
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

In partnership with:

رقابت های مشهور اپرای “اپرلیا“، جشن بیستمین سالگرد خود را برگزار می کند. یکی از پایه گذاران آن، خوانندۀ تِنور اسپانیایی، پلاسیدو دومینگو با افتخار در جستجوی استعدادهای فردا است. او این رقابت ها را “المپیک خوانندگان” نام گذاری کرده است و می گوید: “من کارم را خیلی دوست دارم. از ابتدا می دانستم که خیلی باید تلاش کنم. اگر چنین رقابت هایی وجود داشت برای من کمک بزرگی بود. به یاد دارم، زمانی که سی ساله بودم در مصاحبه ای گفتم: دوست دارم روزی توانایی کمک به جوانان را داشته باشم. و اکنون این چنین است.”

در مرحله نهایی خودِ استاد است که رهبری ارکستر را به عهده می گیرد. صدها نفر از سراسر دنیا، کاندید شده اند. برای بسیاری از آنها این بزرگترین شانس زندگیشان است اما تنها چهارده نفر از چهل منتخب، تا مرحلۀ نهایی پیش می روند. “جانای بروگِر” خوانندۀ سوپرانوی آمریکایی می گوید: “دعا می کنم و سعی می کنم نفس عمیق بکشم. اما خیلی مضطرب هستم و گاهی این اضطراب مانع از اجرای خوب می شود اما تلاش می کنم بر خود مسلط باشم و این حس را به شور و هیجان تبدیل کنم.”

علاوه بر تمرینات فشرده، برگزیدگان نهایی، از پکن نیز بازدید می کنند. این اولین باریست که اپرالیا در چین برگزار می شود. “آنتونی راث” خوانندۀ کانترتِنور آمریکایی، بسیار تحت تاثیر محیط قرار گرفته است: “خیلی هیجان انگیز است، مردم شناخت زیادی در مورد کانترتِنور ندارند و از روی عادت، بیشتر دوست دارند، صدای تِنورها و سوپرانوها را بشنوند. دیدن واکنش شنوندگان نسبت به اجرای یک کانترتِنور باور نکردنی است و به هیجان آمدن آنها برای من بسیار جالب بود.”

در مرکز ملی هنرهای نمایشی، شرکت کنندگان در رقابت ها با تمام وجود به اجرا می پردازند.

در پایان، “جانای“، رتبۀ اول زنان را از آن خود کرد: “شرکت در چنین سطحی از رقابت ها، برای من بسیار هیجان انگیز بود اما باید با اعتماد به نفس این مرحله را پشت سر می گذاشتم.”

“آنتونی راث” و “آمارتوفشین” خوانندۀ باریتون از مغولستان، رتبۀ اول مردان را کسب کردند.

آمارتوفشین: “این رقابت شگفت انگیزی است و به ما اجازه می دهد تا در حرفۀ خود پیشرفت کنیم و وسیله ای برای تشویق ماست.

آنتونی راث: “امشب در حال اجرا بودم و برای یک لحظه، دومینگو را در حین رهبری ارکستر دیدم. او مرا نگاه می کرد. باورم نمی شد که این لحظات واقعی هستند، با این حال برایم فوق العاده الهام بخش بودند.

این گزارش حاوی قطعه هایی است، از:

هندل: Tolomeo: Stille amare
وِردی: Rigoletto: Cortigiani razza
شارپانتیِر : Louise: Depuis le jour

بخش هایی از مصاحبه طولانی تر ما با پلاسیدو دومینگو و به زبان انگلیسی را با کلیک بر روی لینک زیر گوش دهید:

Bonus interview Plácido Domingo

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا