مونته کارلو میزبان دو ستاره جاز از شرق

با همکاری
مونته کارلو میزبان دو ستاره جاز از شرق
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین جشنواره جاز مونته کارلو با حضور دو ستاره پایان یافت. ویولون باس نواز اسراییلی آویشای کوهن و پیانیست ارمنی تیگران همسایان، آنها بخشی از موسیقی سرزمینشان را با نگاهی نو به اجرا در آوردند.

“روش من در الهام از موسیقی فولکلور ارمنی این بود که

من این موسیقی را به سلیقه وروش خودم دوباره پیاده کردم و از نو آنرا نوشتم.

مثل یادگیری یک زبان جدید و آهنگسازی روی این زبان تازه می ماند.”

موسیقی فولکلور بطور اعم عمیق و غنیست و ظرفیتهای زیادی برای توسعه دارد. بسته به نوعی که شماآنرا همساز و آواز نوع موسیقی خود می کنید می توان به این دسته از موسیقی نزدیک شد

“ وقتی 13 سالم بود این روش ترکیب را از آثار موسیقیدانانی چون کیت جرت، جان گاربارک و یا نوعی از موسیقی گرجی فرا گرفتم. آنها چراغ راه را به من نشان دادند. هر زمانی که سازمی زنم شورو شعف عمیق وجودم را می گیرد

و می دانم دقیقا چه می خواهم… فقط باید حسش بیاید و دیگر می دانم با بقیه داستان چه کنم.

آویشای کوهن هم با ساخت موسیقی ترکیبی در دل جاز نظر بسیاری از عاشقان موسیقی جاز را بخود جلب کرده است. “دو گام اساسی در کارهایم است.

یکی زمانی که تنها هستم و در حال ساخت آهنگی تازه که خوب پر از انرژی هستم و زمانی هست که کمی در میانه کار راهم را گم می کنم و نمی دانم به چه سمت و سویی می روم و خب بعد زمانی می رسد که روی سن هستم و با گروه مشغول اجراو بیشتر مواقع ترکیبهایی که با بداهه نوازی دست می آیند و در این لحظه 100 درصد انرژی ام را با علاقه مندان به اشتراک می گذارم.”

“در آغاز با خواندن مشکلات زیادی داشتم، خیلی می ترسیدم چون می دانستم یک روزی باید بخوانم، پس از سالها نواختن، خواندن کار راحتی نبود اما کمک کرد تا هم در زندگی شخصی و هم در کارم پیشرفت کنم.”

“بی تردید هم چیز با تمرین بدست می آید اما مهمتر از آن پذیرفتن صدای خودم بود. پذیرش خودم، کاری که سرانجام صورت گرفت.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا

قهرمان؛ اُپرایی در مایهٔ جاز براساس زندگی یک مشتزن استثنایی