Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

از دانشجویان شرکت کننده در نشست جهانی خلاقیت در آموزش بیاموزیم

از دانشجویان شرکت کننده در نشست جهانی خلاقیت در آموزش بیاموزیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دانشجویان می خواهند که برنامه وایز دوحه به خواسته های آنها توجه کند. سی دانشجو از کشورهای مختلف دنیا برای اولین بار درمباحث، کارگاههای آموزشی و رویدادهای نشست جهانی خلاقیت در آموزش در دوحه قطر شرکت کرده اند تا صدایشان شنیده شود.

رونل لو فرانس دانشجوی کشاورزی از هاییتی می گوید :” امیدوارم که این اجلاس که کارشناسان امور آموزشی را گردهم آورده، بتواند به نتایج عینی و ملموسی برسد و موجب تغییراتی اساسی در بخش آموزش در سطح دنیا بشود.”

این دانشجویان بین 18 تا 25 ساله تمام رویدادهای این نشست را بدقت تحت نظر دارند. استفاده از فن آوری در امر آموزش از نظر آنها بدیهی و اجتناب ناپذیر است.

فی چین، دانشجوی فن آوری در آموزش از چین، با تاکید بر نقش فن آوری در عصر حاضر، معتقد است :“ما بدنبال این هستیم تا راهی خلاقانه برای استفاده از فن آوریها در زندگی روزمره همه دانشجویان پیدا کنیم. اینکه انگیزه یادگرفتن پیدا کنند و نسبت بدان خود را متعهد بدانند.”

یکی از اهداف آنها ایجاد شبکه جهانی دانشجویان است. آنها معتقدند که شیوه های مبتکرانه آموزش و یادگیری باید شکل بگیرند. آنها نقطه نظرات و دیدگاههای خود را با هیاتهای نمایندگی، معلمان و کارشناسان بصورت رسمی و غیر رسمی مطرح می کنند.

محمد فراق دانشجوی مهندسی الکترونیک از مصر می گوید:“ما با نمایندگان و هیاتها در این نشست گفتگو می کنیم. مصاحبه های تصویری تهیه می کنیم و آنها را روی سایت قرار می دهیم. این کار خیلی حرفه ای نیست ولی ما نهایت تلاش خود را انجام می دهیم تا اطلاعات بیشتری از مصاحبه شوندگان بیرون بکشیم اینکه ماهیت اصلی شرکت آنها چیست و دلیل موفقیت آنها چه بوده است.”

آنها می دانند که انقلاب در حوزه آموزش بدون کمک آنها میسر نخواهد شد. این دانشجویان خود را در واقع تصمیم گیرندگان آینده جهان می دانند و آگاهند که حضور در چنین نشستی که 1200 کارشناس در آن حضور دارد، در نوبه خود برسمیت شناخته شدن، دیده شدن و یک موفقیت بزرگ برای آنها بشمار می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رابطه دموکراسی، نظام آموزشی و مطالبات نسل جوان

جایزه ویژه "وایز" برای نوآوریهای آموزشی

آموزش و بهار عربی در نشست آموزشی بنیاد قطر