Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جایزه ویژه "وایز" برای نوآوریهای آموزشی

جایزه ویژه "وایز" برای نوآوریهای آموزشی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اهداف جامعه بین الملل در زمینه آموزش تا سال 2015 با مشارکت بنیاد وایز دستیافتنی تر می شود. نشست سالیانه نوآوری در آموزش را باید یک موفقیت در رسیدن به اهداف توسعه هزاره ملل متحد دانست، اینکه تا سال 2015 همه کودکان دنیا از آموزش ابتدایی برخوردار شوند.

بنیاد وایز در این راستا و از سال آینده جایزه ای را برای پروژه های نوآورانه در آموزش و پرورش در نظر گرفته است.

لوک شاتل وزیر آموزش فرانسه در مورد این نشست می گوید:” نشست وایز از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که فرصتی است برای تبادل نظر ومقایسه دیدگاههایمان و جایی است که استراتژی های اجرایی اتخاذ می شوند. وظیفه دشواری است و من معتقدم که همه کشورها در سطح ملی باید در آن مشارکت داشته باشند.”

فردا ولفدن، یک آموزگار شاغل درآفریقا معتقد است:” راه حل، توانمند سازی مردم محلی است تا بتوانند در امر آموزش مشارکت موثری داشته باشند. ما در اینمورد نمونه های جالبی در هند داریم که مردم مستقلانه در جوامع محلی خود مدارسی برپا می کنند. یا اینجا درباره نوآوریهای سازمان غیر دولتی “ براک” در بنگلادش چیزهای آموزنده ای شندیم.”

همزمان با بحث در مورد باسواد شدن همه کودکان، وارد دوره ای شده ایم که صحبت از جایگاه فن آوری های جدید و پیشرفته در آموزش و پرورش اجتناب ناپذیر شده است.

مارتین اف. د انگلیز رییس موسسه “ صدای مردم قاره آمریکا” می گوید :“تا همین پنج سال، ده سال پیش، استفاده از فن آوری در آموزش یک سرگرمی بحساب می آمد. ما فکر می کردیم که استفاده از آن بر خلاف برنامه های درسی سنتی است. اما امروز برعکس معتقدیم که با این بحران فعلی، بجای اینکه به فن آوری نگاهی منفی داشت، می توان به چشم یک فرصت به آن نگاه کرد. دانش آموزان دیگر نباید درسها را حفظ کنند، بلکه باید یاد بگیرند که اطلاعات مورد نیاز خود را چگونه در اینترنت جستجو کنند.”

در طی این نشست سه روزه، نزدیک 1300 شرکت کننده، در 60 جلسه آموزشی مختلف، تجربیات، دیدگاهها و نقطه نظرات آموزشی خود را به اشتراک گذاشتند. سی دانشجو از پنج قاره جهان هم در بحثها و کارگاههای جانبی این نشست که به “داووس آموزش” معروف شده، فعالانه شرکت کردند.

نشست بعدی وایز 13 تا 15 نوامبر 2012 برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابریشم طلایی و صنایع بافندگی باستانی در قطر به نمایش گذاشته شد

واشنگتن‌پست: آمریکا از قطر خواسته است اگر رهبران حماس شروط آتش‌بس را نپذیرفتند آن‌ها را بیرون کنند

از رقص شمشیر گرفته تا تئاتر مدرن، هنرهای نمایشی در قطر در معرض دید همگان هستند