آموزش و بهار عربی در نشست آموزشی بنیاد قطر

آموزش و بهار عربی در نشست آموزشی بنیاد قطر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نشست آموزشی بنیاد قطر یا “وایز” در دوحه پایتخت قطر برگزار شد. در این نشست هزار و سیصد کارشناس آموزشی از صد و بیست کشور شرکت داشتند.
   
چالشها و مشکلات  آموزشی ناشی از تحولات اخیر در کشورهای شمال آفریقا و خاورمیانه یکی از مباحث اصلی دستور جلسه این نشست بود.
 
محمد فاعور از موسسه خاورمیانه از حاضران در این نشست گفت: “آموزش یک فرآیند طولانی است. اما در شرایط تحولات  سیاسی، مانند انقلابات، همه چیز با سرعت رخ می دهد. مثلا یک رژیم در عرض یک روز سرنگون می شود. اما برای تغییرات در نظام آموزشی به زمان های بیشتر از این نیاز داریم. البته  حرف از قرن و سده نیست اما امیدواریم همان چند سال کافی باشد”
 
جایزه برتر “وایز” به سازمان غیر دولتی براک از کشور بنگلادش با هدف ریشه کن کردن فقر از راه سوادآموزی تعلق گرفت .
 
شش پروژه دیگر از جمله تهیه کنندگان یک نرم افزار آموزشی برای کودکان ناشنوا برنده جایزه شدند.
 
برنده این جایزه گفت: “این جایزه فقط برای من نیست. بلکه مال همه کسانی است که در کشورم شیلی در این کار مشارکت داشتند. مهمترین تاثیرجایزه این است کهاحساسا می کنیم تلاش های ما مورد ارزشیبابی قرار گرفته و امیدواریم این نرم افزار را در همه کشور های دنیا عرضه کنیم.”
 
 کشور کوچک قطر صاحب بالاترین تولید ناخالص ملی و بزرگترین صادرکننده گاز مایع در دنیا است. این کشور تلاش می کند تبدیل به یک مرجع و مرکز اصلی در دنیای آموزش تبدیل شود.  

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه جنگ اوکراین و روسیه بر جودو؛ کی‌یف ورزشکارانش را از مسابقات جهانی بیرون کشید

پیشگامی‌های قطر در تسهیل آموزش و پرورش همگانی

تحصیل در کدام دانشگاه آمریکایی آینده شغلی شما را تضمین می‌کند؟