Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یورو ۴۰ هزار تومان فروش رفت؛ سکه در مرز ۱۹ میلیون تومان معامله شد

خیابان فردوسی تهران
خیابان فردوسی تهران Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نرخ فروش هر دلار آمریکا هم در ابتدای سال جاری خورشیدی ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان ثبت شده که ۴۳.۷ درصد پایین‌تر از بهای روز دوشنبه بود.

آگهی

هر یورو در جریان داد و ستدهای صبح دوشنبه بازار آزاد تهران تا نرخ بی‌سابقه ۴۰ هزار تومان فروش رفت.

معاملات صبح دوشنبه بازار آزاد تهران با ادامه روند صعودی نرخ ارز همراه شد و در جریان آن، بهای فروش هر دلار آمریکا با افزایشی ۴۰۰ تومانی برای نخستین بار از مرز ۳۷ هزار و ۸۰۰ تومان فراتر رفت و در ادامه روز با دامنه نوسانی ۱۰۰ تومانی خرید و فروش شد. همزمان، بهای هر یورو هم نسبت به نرخ پایانی مبادلات روز یکشنبه، حدود ۵۰۰ تومان بالا رفت و به سطح تاریخی ۴۰ هزار تومان رسید؛ نرخی که در ادامه روز نزدیک به ۱۰۰ تومان نوسان کرد.

قیمت آزاد هر یورو در آغاز سال جاری خورشیدی ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان بود که طی کمتر از ۹ ماه گذشته ۳۸.۴ درصد افزایش یافته است. نرخ فروش هر دلار آمریکا هم در ابتدای سال جاری خورشیدی ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان ثبت شده که ۴۳.۷ درصد پایین‌تر از بهای روز دوشنبه بود. 

با وجود کاهش ۴ دلاری بهای جهانی هر اونس طلا (۱۷۹۴ دلار) در جریان مبادلات صبح دوشنبه، افزایش نرخ ارز در بازار تهران موجب شد تا هر قطعه تمام سکه طلا موسوم به طرح امامی نیز با ثبت رکوردی تازه ۱۸ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان به فروش برسد. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم روز دوشنبه یک میلیون و ۶۶۰ هزار خرید و فروش شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

کارشناسان اقتصادی افزایش حجم نقدینگی، نرخ تورم و کسری بودجه دولت را به همراه رشد کُند اقتصاد ایران از جمله عوامل بنیادین کاهش ارزش پول ملی این کشور می‌دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت پایین‌ترین نرخ برابری ریال ایران در مقابل دلار و یورو؛ افغانی ۴۲۵ تومان شد

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند

بانک جهانی رتبه روسیه را با وجود تحریم به کشور «پردرآمد» ارتقا داد؛ چرا روسیه همتراز آمریکا شد؟