Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

با وجود صدور قطره‌چکانی گاز به اروپا؛ گازپروم ۵.۸ میلیارد مترمکعب گاز اضافی به مجارستان می‌فرستد

خط لوله شرکت گاز مجارستان
خط لوله شرکت گاز مجارستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه مجارستان که در نشست همتایان اروپایی خود با هدف بررسی طرح پیشنهادی ممنوعیت صدور روادید برای گردشگران روسی شرکت کرده بود، تصریح کرد که علیه این طرح صحبت کرده است.

آگهی

مجارستان از امضای قراردادی با گازپروم، شرکت گاز دولتی روسیه برای خرید ۵.۸ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی بیشتر خبر داد. 

پیتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان، روز چهارشنبه و در حاشیه نشست وزاری خارجه اتحادیه اروپا از توافق تازه کشورش با گازپروم خبر داد و توضیح داد که بر پایه این قرارداد طرف روسی متعهد شده تا در ماه‌های سپتامبر و اکتبر روزانه حداکثر ۵.۸ میلیون متر مکعب گاز طبیعی بیش از آنچه که در قرارداد بلندمدت دو طرف مشخص شده بود، از طریق صربستان به مجارستان تحویل دهد.

وزیر خارجه مجارستان که در نشست همتایان اروپایی خود با هدف بررسی طرح پیشنهادی ممنوعیت صدور روادید برای گردشگران روسی شرکت کرده بود، تصریح کرد که علیه این طرح صحبت کرده است.

توافق مجارستان برای واردات بیشتر گاز از روسیه در شرایطی اعلام شد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا با آغاز اجرای طرح کمیسیون اتحادیه اروپا برای صرفه‌جویی ۱۵ درصدی مصرف گاز در تلاش برای مقابله با کاهش عرضه گاز روسیه هستند. 

گازپروم اوایل روز چهارشنبه عرضه گاز به خط لوله نورد استریم ۱ به مقصد اروپا را به دلیل آنچه که « انجام عملیات تعمیر و نگهداری خط لوله» اعلا شد، متوقف کرد. این شرکت همچنین گفت که انتقال گاز به شرکت گاز فرانسوی انجی (Engie) را «به دلیل پرداخت نکردن کامل بدهی ماه ژوئیه» به حالت تعلیق درآورده است.

با این حال، شرکت گاز روسیه در اوایل ماه جاری میلادی عرضه به مجارستان، مخالف جدی تحریم گاز روسیه از سوی اتحادیه اروپا، را افزایش داده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ویکتور اوربان، نخست وزیر راستگرای مجارستان که روابط گرمی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دارد، پیش از این اعلام کرده بود که توافقنامه‌ای را برای تامین گاز طبیعی مورد نیاز کشورش با روسیه امضا خواهد کرد. وزیر خارجه مجارستان نیز در ماه ژوئیه برای گفتگو درباره این توافق به مسکو سفر کره بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا اصلاحات دولت اوربان اتحادیه اروپا را به آزادسازی بودجه مجارستان قانع می‌کند؟

موج تازه دولتی‌سازی شرکت‌های انرژی در اتحادیه اروپا؛ آلمان هم به فرانسه می‌پیوندد

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند