Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

متوسط بهای خانه و آپارتمان در پاریس و ۱۳ شهر گرانتر فرانسه چند است؟

پاریس
پاریس Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارزیابی آژانس‌های املاک فعال در فرانسه حاکیست که متوسط قیمت هر مترمربع واحد آپارتمانی در پایتخت ۱۱ هزار و ۲۵۵ یورو (۳۶۴ میلیون تومان) و بهای هر مترمربع خانه ویلایی نیز ۱۰ هزار و ۴۰ یورو (۳۲۵ میلیون تومان) است. قیمت ملک در سایر شهرها چگونه است؟

آگهی

ارزیابی آژانس‌های املاک فعال در فرانسه نشان می‌دهد که در پایان ژوئن گذشته متوسط قیمت هر مترمربع خانه ویلایی در این کشور دو هزار و ۳۳۳ یورو بوده و میانگین بهای هر مترمربع آپارتمان نیز چهار هزار و ۲۰۳ یورو بوده است. 

میانه قیمت ​​یک خانه مسکونی فروشی در ابتدای ژوئیه ۲۶۹ هزار یورو بوده و بهای ۸۰ درصد خانه‌های فروشی بین ۱۲۳ هزار تا ۶۳۰ هزار یورو گزارش شده است. همچنین میانه بهای ​​یک واحد آپارتمانی فروشی ۲۴۰ هزار و ۹۹۰ یورو ثبت شده و قیمت ۸۰ درصد آپارتمان‌های موجود در بازار بین ۹۷ هزار و ۵۰۰ تا ۶۱۹ هزار یورو بوده است. 

در میان شهرهای پرجمعیت فرانسه، قیمت هر مترمریع خانه و آپارتمان در پاریس بیش از سایر شهرهای این کشور است. ارزیابی آژانس‌های املاک فعال در فرانسه حاکیست که متوسط قیمت هر مترمربع واحد آپارتمانی در پایتخت ۱۱ هزار و ۲۵۵ یورو (۳۶۴ میلیون تومان) و بهای هر مترمربع خانه ویلایی نیز ۱۰ هزار و ۴۰ یورو (۳۲۵ میلیون تومان) است. 

پس از پاریس، بهای هر مترمربع واحد آپارتمانی در شهرهای اکس-آن-پروانس، لیون، نیس و بوردو از سایرین بالاتر است و بین ۵ هزار و ۸۱۰ یورو (۱۸۸ میلیون تومان) تا ۵ هزار و ۱۰۲ یورو (۱۶۵ میلیون تومان) است.

همچنین میانگین قیمت هر مترمربع واحد آپارتمانی در شهرهای نانت، رن، ویلوربان، مونپلیه، لیل و استراسبورگ نیز در محدوده ۴ هزار و ۵۵۱ (۱۴۷ میلیون تومان) تا ۴ هزار و ۱۵۴ یورو (۱۳۴ میلیون تومان) قرار دارد. 

متوسط بهای هر مترمربع واحد آپارتمانی در دومین شهر بزرگ فرانسه یعنی مارسی نیز ۳ هزار و ۷۵۱ یورو است. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

ارزیابی آژانس‌های املاک فعال در فرانسه همچنین نشان می‌دهد که اجاره‌بهای «سالانه» هر مترمربع آپارتمان مسکونی در فرانسه در پایان ژوئن گذشته ۱۸۵ یورو بوده است. اجاره‌بهای «سالانه» هر مترمربع خانه مسکونی نیز در فرانسه ۱۱۷ یورو گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه از «شرکت‌هایی که می‌توانند» خواست دستمزد کارمندان خود را افزایش دهند

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟

۱۰ شغل پردرآمد فرانسه در سال ۲۰۲۴؛ رئیس‌جمهوری و نمایندگان مجلس آن چقدر حقوق می‌گیرند؟