Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش حداقل دستمزدها در فرانسه برای چهارمین بار در یکسال؛ نرخ تورم به ۵.۸ درصد رسید

یورو
یورو Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش‌های رسمی همچنین حاکی از آن است که در همسایه غربی فرانسه یعنی آلمان، نرخ تورم در ماه ژوئن کمی کاهش یافته و به رقم ۷.۶ درصد رسیده است.

آگهی

موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه روز چهارشنبه طی گزارشی تایید کرد که در ماه ژوئن نرخ تورم سالانۀ این کشور به ۵.۸ درصد افزایش یافته است؛ اقدامی که منجر به تجدیدنظر در ارزیابی‌های خودکار برای افزایش سطح حداقل دستمزدها شده است.

بر این اساس از ابتدای ماه اوت، حداقل دستمزد‌ها در این کشور به میزان ۲.۰۱ درصد افزایش خواهد یافت.

آمارهای این موسسه نشان داد که بین ماه‌های مارس تا ژوئن، قیمت‌ها (به استثنای بهای محصولات دخانیات) برای ۲۰ درصد از خانوارهایی که کمترین درآمد را دارند به میزان ۲.۰۱ درصد افزایش یافته است؛ شاخصی که مبنای آغاز تجدیدنظرها در ارزیابی خودکار رقم حداقل دستمزد محسوب می‌شود.

این چهارمین افزایش حداقل دستمزد در فرانسه در زمانی کمتر از یک سال است؛ آخرین بار در اول ماه مه بود که دولت از افزایش ۲.۶۵ درصدی حداقل دستمزد‌ها خبر داد. به این ترتیب حداقل دستمزد ماهانه یک نیروی کار تمام وقت، باید حدود ۲۶ یورو خالص افزایش یابد تا به رقم تقریبا ۱۳۲۸ یورو برسد.

در فرانسه، علاوه بر تجدید ارزیابی سالانه که هرسال در اول ژانویه انجام می‌شود، در طول سال نیز نرخ حداقل دستمزد با توجه به نرخ تورم و تاثیری که بر درآمد پایین‌ترین دهک‌های خانوار دارد، بطور خودکار افزایش می‌یابد.

آمارهای این موسسه حاکی از آن است که هزینه‌های زندگی در فرانسه در ماه ژوئن به دلایل متعددی از جمله افزایش قیمت‌های انرژی، مواد غذایی و تا حدی کمتر قیمت خدمات، بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

این احتمال وجود دارد که در پی افزایش نرخ تورم، نرخ بهره برای حساب های پس انداز عمومی (Livret A) نیز از ۱ به ۲ درصد افزایش یابد؛ اگرچه این موضوع هنوز بطور رسمی تایید نشده است.

گزارش‌های رسمی همچنین حاکی از آن است که در همسایه غربی فرانسه یعنی آلمان، نرخ تورم در ماه ژوئن کمی کاهش یافته و به رقم ۷.۶ درصد رسیده است.

اداره آمار آلمان دلیل این کاهش را، تدابیر دولت برای حفظ قدرت خرید مردم بویژه در بخش حمل و نقل اعلام کرد و افزود که بدون اتخاذ این تدابیر، نرخ تورم در آلمان در ماه ژوئن مجددا افزایش می‌یافت و طی یک سال به ۸.۶ درصد می‌رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه از «شرکت‌هایی که می‌توانند» خواست دستمزد کارمندان خود را افزایش دهند

«روز همبستگی» با سالمندان؛ چرا فرانسوی‌ها یک روز در سال را بدون دستمزد کار می‌کنند؟

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند