Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فدرال رزرو بیشترین میزان افزایش نرخ بهره از سال ۱۹۹۴ را برای مهار تورم اعلام کرد

رئیس فدرال رزرو
رئیس فدرال رزرو Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا (فدرال رزرو) برای مهار تورم روز چهارشنبه ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) نرخ بهره را ۷۵ واحد پایه‌ای (سه چهارم واحد درصد) افزایش داد که بالاترین میزان افزایش از سال ۱۹۹۴ است.

آگهی

بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا (فدرال رزرو) برای مهار تورم روز چهارشنبه ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) نرخ بهره را ۷۵ واحد پایه‌ای (سه چهارم واحد درصد) افزایش داد که بالاترین میزان افزایش از سال ۱۹۹۴ است.

این سومین افزایش متوالی نرخ بهره است که آن را هم اکنون در محدوده ۱.۵ تا ۱.۷۵ درصد قرار داده است. سیاست‌گذاران پیش بینی می‌کنند نرخ بهره تا پایان سال وارد محدوده ۳.۲۵ تا ۳.۵ درصد شود که بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ خواهد بود.

فدرال رزرو همچنین اعلام کرد انتظار دارد تورم امسال ۵.۲ درصد باشد، این در حالی است که در ماه مارس تورم ۴.۳ درصد را برای امسال پیش‌بینی کرده بود. بنابراین در جلسات بعدی خود در سال ۲۰۲۲ نرخ بهره با افزایش بیشتری روبرو می‌شود.

نرخ تورم در آمریکا در حال حاضر به ۸.۶ درصد رسیده است که بالاترین حد در چهار دهه گذشته است.

این نهاد همچنین پیش‌بینی می‌کند که رشد اقتصادی کندتر از آنچه باشد که انتظار می‌رفت. پیش از این رشد اقتصادی ۲.۸ درصدی پیش‌بینی می‌شد اما برآوردهای جدید ۱.۷ درصد است.

طبق این گزارش نرخ بیکاری نیز به ۳.۷ درصد می‌رسد که بالاتر از حد انتظار ۳.۵ درصدی است.

فدرال رزرو پس از نشست خود در بیانیه‌ای به باقی ماندن نرخ بیکاری در سطح پایین اشاره کرد و گفت: «فعالیت‌های عمومی اقتصادی دوباره بهبود یافته است.»

این نهاد با این حال اضافه کرد که تورم همچنان «بالا است که منعکس کننده عدم تعادل عرضه و تقاضای مربوط به بیماری همه‌گیری، قیمت‌های بالاتر انرژی و فشارهای گسترده‌تر قیمت‌گذاری است.»

این نهاد یادآور شد که تهاجم به اوکراین و تحریم‌ها، «فشار بیشتری بر تورم ایجاد کرده و بر فعالیت‌های اقتصادی جهانی تاثیر گذاشته است.»

فدرال رزرو همچنین به قرنطینه در چین اشاره کرد که طبق گفته این نهاد مشکلات زنجیره تامین را تشدید کرده است.

این نهاد تاکید کرد که آن‌ها به شدت به خطرات تورم توجه دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همه چشم‌انتظار نرخ بهره فدرال رزرو؛ چرا طلا به طور مداوم رکورد قیمتی را می‌شکند؟

نرخ تورم آمریکا یکساله نصف شد؛ فدرال رزرو روند نزولی نرخ بهره را متوقف می‌کند؟

تردید و ابهام در پیش بینی‌ها؛ چرا دلار آمریکا بار دیگر قوی شد؟