Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ارزیابی تازه از تغییر گرایش سرمایه‌گذاران در بازار رمزارزها؛ اتریوم و بیت‌کوین وارد رقابت جدی شدند

بیت‌کوین و اتریوم
بیت‌کوین و اتریوم Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نوسان قیمت دو روز گذشته رمزارزها، روز یکشنبه و با انتشار پیش‌بینی بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان در خصوص افزایش گرایش سرمایه‌گذاران به معاملات آتی اتریوم به جای بیت‌کوین روندی تازه به خود گرفت.

آگهی

نوسان قیمت دو روز گذشته رمزارزها، روز یکشنبه و با انتشار پیش‌بینی بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان در خصوص افزایش گرایش سرمایه‌گذاران به معاملات آتی اتریوم به جای بیت‌کوین روندی تازه به خود گرفت.

قیمت بیت‌کوین پس از آن تا صبح روز جمعه و تحت تاثیر انتشار خبر شرکت توئیتر مبنی بر تلاش برای فراهم کردن انتقال کم‌هزینه بیت‌کوین بین ۳۳۰ میلیون کاربر آن تا ۳۸ هزار و ۳۹۱ یورو صعود کرده بود، تا ۳۵ هزار و ۷۵ یورو سقوط کرد. سقوطی که بیش از همه متاثر از وضع ممنوعیت‌های تازه در چین بود. 

نهادهای ناظر بر بازار پول و مبادلات ارزی در چین از جمله بانک مرکزی روز جمعه ۲۴ سپتامبر نقل و انتقال و پرداخت پول به شکل رمزارز و استخراج آن را ممنوع کرده بودند. بر همین اساس، صرافی چینی هوبی گلوبال(Huobi Global) که در زمینه رمزارزها فعالیت می‌کند، روز یکشنبه اعلام کرد که از روز جمعه پذیرش مشتریان جدید ساکن در چین را متوقف کرده و تا پایان سال جاری نیز با هدف رعایت قوانین جدید وضع شده، ارائه خدمات به مشتریان مقیم چین خود را متوقف خواهد کرد.

فعالان بازار رمزارزها پیش‌بینی می‌کنند که ممنوعیت وضع شده در چین می‌تواند ۱۲۸ میلیارد یورو از ارزش هزار و ۴۵۰ میلیارد یورویی بازار جهانی رمزارزها بکاهد. 

با این حال، قیمت هر بیت‌کوین طی معاملات روز یکشنبه پس از ثبت کف ۳۵ هزار و ۲۲۱ یورویی تا مرز ۳۷ هزار یورو بالا رفت و بازده سرمایه‌گذاری در این رمزارز پرطرفدار طی پنج روز گذشته به بیش از ۶ درصد رسید اما هنوز با قله ۵۳ هزار یورویی فتح شده در معاملات آوریل گذشته فاصله زیادی دارد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در چنین شرایطی، بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان اعلام کرد که مطابق بررسی اخیر محققان این نهاد مالی، سرمایه گذاران بزرگ از معاملات آتی بیت کوین اجتناب می‌کنند و به جای آن به سمت رمزارز شماره دو جهان یعنی اتریوم گرایش پیدا کرده‌‌اند. بدین ترتیب قیمت هر اتریوم در داد و ستدهای روز یکشنبه ۴.۴۹ درصد افزایش پیدا کرد و از مرز دو هزار و ۵۰۰ یورو گذشت و بازده پنج روزه آن نیز به ۹.۲۷ درصد رسید.

کارشناسان جی‌پی مورگان پیش‌بینی‌ کرده‌اند که روند فزاینده استقبال از اتریوم حتی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک ارزش بازار ۷۰۰ میلیارد یورویی بیت‌کوین را متاثر کند و بر بهای آن تاثیر بگذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ربوده شدن میلیون‌ها یورو رمزارز در پی نقص فنی؛ بزرگ‌ترین زیان قراردادهای هوشمند ثبت شد

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند

بانک جهانی رتبه روسیه را با وجود تحریم به کشور «پردرآمد» ارتقا داد؛ چرا روسیه همتراز آمریکا شد؟