Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مبادله رمزارز در ترکیه مشمول مقررات مبارزه با تامین مالی تروریسم شد

مبادله رمزارزها
مبادله رمزارزها Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در دستور اجرایی منتشرشده در روزنامه رسمی ترکیه آمده است که ارائه‌دهندگان خدمات مرتبط با دارایی‌های رمزی (دیجیتالی) موظف هستند تا اطمینان حاصل کنند که از این سرمایه‌ها برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده نمی‌شود.

آگهی

ترکیه روز شنبه مبادله رمزارزها را به فهرست تجارت هایی که شامل مقررات وضع شده برای مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی می شوند اضافه کرد.

دستور اجرایی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در این مورد تنها یک روز پس از آن منتشر شد که ممنوعیت استفاده از رمزارز برای پرداخت ها در ترکیه به اجرا درآمد. دولت ترکیه از روز جمعه پرداخت ها با رمزارز را به دلیل «پرخطر» بودن چنین تراکنش هایی ممنوع کرد.

در دستور اجرایی منتشرشده در روزنامه رسمی ترکیه آمده است که ارائه دهندگان خدمات مرتبط با دارایی های رمزی (دیجیتالی) موظف هستند تا اطمینان حاصل کنند که از این سرمایه ها برای فعالیت های غیرقانونی استفاده نمی شود. این دستور اجرایی از روز شنبه اجرا خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات ترکیه ماه گذشته تحقیق درباره «کلاهبرداری» از طریق مبادله دو رمزارز به نام «تودکس» و «وبیتکوین» را آغاز کردند. شش متهم پرونده «کلاهبرداری» در پرونده رمزارز «تودکس» از روز جمعه تا زمان برگزاری محاکمه شان زندانی شدند.

تحقیق در پرونده مبادلات رمزارز «تودکس» (Thodex) که ارزش روزانه آنها به صدها میلیون دلار می رسید در ابتدا منجر به بازداشت ۸۳ نفر شد. شماری از مشتریان این ارز دیجیتال شکایت کرده بودند که امکان دسترسی به دارایی هایشان را ندارند.

پلیس بین الملل (اینترپل) به درخواست ترکیه برای مدیرعامل «تودکس» قرار بازداشت صادر کرده است.

اقبال به رمزارزها در ترکیه طی ماههای گذشته به دنبال کاهش ارزش لیر در برابر ارزهای خارجی و تورم بالا در این کشور افزایش یافته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکوردشکنی جدید لیر؛ سخنان اردوغان ارزش پول ترکیه را به کمترین میزان رساند

درآمد ۱ میلیارد دلاری از رمزارزها؛ «ایران با استخراج بیت‌کوین تحریم‌ها را دور می‌زند»

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند