Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تعیین حداقل نرخ جهانی مالیات بر شرکت‌ها؛ استقبال آلمان و فرانسه از پیشنهاد آمریکا

مالیات
مالیات Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیشنهاد جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا برای تعیین حداقل نرخ مالیات بر شرکت‌ها با استقبال کمیسیون اروپا و وزرای دارایی و اقتصاد آلمان و فرانسه مواجه شد؛ توافقی اولیه در آستانه برگزاری نشست وزرای اقتصاد و روسای بانک‌های مرکزی کشورهای عضو گروه بیست.

آگهی

پیشنهاد جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا برای تعیین حداقل نرخ جهانی مالیات بر شرکت‌ها با استقبال کمیسیون اروپا و وزرای دارایی و اقتصاد آلمان و فرانسه مواجه شد؛ توافقی اولیه در آستانه برگزاری نشست وزرای اقتصاد و روسای بانک‌های مرکزی کشورهای عضو گروه بیست.

اولاف شولتز، وزیر دارایی آلمان، روز سه‌شنبه، گفت كه آلمان پیشنهاد ایالات متحده را «یك گام بسیار بزرگ رو به جلو» می‌داند. همچنین برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه نیز با ابراز امیدواری نسبت به حصول «یک توافق جامع بین‌المللی در مورد مالیات» و خواستار «استفاده از این فرصت تاریخی» شد.

کمیسیون اروپا نیز از اظهارات خانم یلن را موجب ایجاد «انگیزه‌های تازه برای رسیدن به یک راه حل جهانی» توصیف کرد.

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه خواستار هماهنگی بیشتر کشورها در نرخ مالیات بر شرکت‌های بزرگ و چندملیتی شده بود. خانم یلن تاکید کرده بود که باید به رقابت کشورهای جهان برای جذب شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری به قلمرو خود از طریق کاهش نرخ مالیات‌ بر شرکت‌ها پایان داد و وجود یک فضای رقابتی و نوآورانه را در عرصه اقتصاد جهانی تضمین کرد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین از آمادگی کشورش برای همکاری با کشورهای عضو گروه بیست برای تعیین حداقل نرخ مطلوب مالیات بر شرکت‌ها خبر داد. وزرای اقتصاد و روسای بانک‌های مرکزی بیست اقتصاد بزرگ جهان روز چهارشنبه(۷ آوریل) نشستی مجازی را برگزار خواهند کرد.

مذاکرات اولیه برای تعیین حداقل نرخ مالیات بر شرکت‌ها که پاییز گذشته و تحت نظارت سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی(OECD) برگزار شد، با مخالفت دولت وقت آمریکا به شکست انجامید. با این حال، مقامات این سازمان امیدوارند که نشست بعدی در این خصوص که ۹ و ۱۰ ژوئیه آینده برگزار خواهد شد با توجه به ابراز تمایل دولت جو بایدن به نتیجه نهایی منجر شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اپل برنده دعوای مالیاتی ۱۳ میلیارد یورویی با اتحادیه اروپا شد

نامه ۸۳ ثروتمند جهان: برای مهار بحران کرونا از ما مالیات بیشتری بگیرید

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟