Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سیاحت در آنگولا؛ ماهیگیری ورزشی در سواحل لوآندا

 سیاحت در آنگولا؛ ماهیگیری ورزشی در سواحل لوآندا
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیکولاس مانسیلا:«این ورزش خیلی خیلی محبوب است و ما با هم، با همه ماهیگیران، فدراسیون و باشگاه ها، تلاش زیادی می کنیم که عملکرمان را بهبود دهیم. ما مسابقات قهرمانی جهان را داریم و بیش از ۲۰ تا ۲۵ رکورد جهانی در رده‌های مختلف را کسب کرده‌ایم.»

آگهی

آنگولا با یک خط ساحلی ۱۶۰۰ کیلومتری، بهشتی واقعی برای ماهیگیری ورزشی است. تیم ما با دو قهرمان جهان به اقیانوس رفته است تا کشف کنیم چرا این آبها بسیار غنی و منحصربفرد هستند.

لوآندا پایتخت آنگولا، خوابیده در سواحل اقیانوس اطلس، مکان مناسبی برای علاقمندان به ماهیگیری ورزشی است، خواه برای تفریح یا برای رقابت.

بااعضای تیم ماهیگیری ورزشی «اوله‌ی» مستقر در پایتخت همراه می شویم.

نیکولاس مانسیلا، کاپیتان تیم ماهیگیری ورزشی اوله‌ی می گوید: «این ورزش خیلی خیلی محبوب است و ما با هم، همه ماهیگیران، فدراسیون و باشگاه ها، تلاش زیادی می کنیم که عملکرمان را بهبود دهیم. ما مسابقات قهرمانی جهان را داریم و بیش از ۲۰ تا ۲۵ رکورد جهانی در رده‌های مختلف را کسب کرده‌ایم. در واقع این سرگرمی و فعالیت خوبی است.»

بدست آوردن نتایج خوب نیاز به فداکاری دارد. با فرا رسیدن شب، تیم اوله‌ی تجیهزات خود را آماده می کنند تا برای ماهیگیری صبح زود آماده شوند.

کمی پیش از ۷ صبح برای ما زمان به دریا زدن است. محل ماهیگیری امروز، برای این سفر آموزشی، ۳۰ کیلومتری شمال غربی لوآندا است. در روی عرشه، برخی از بهترین‌های این رشته حضور دارند. جوسه‌ی کاردوسو، سه بار در ماهیگیری ورزشی دراعماق دریا قهرمانی جهان را کسب کرده است.

لوئیس ماتیوزش که در سراسر جهان با نام «لوئیس وان دونن» شناخته می شود هم یکی دیگر از نام‌های بزرگ این عرصه است و همچنین نیکلاس، کاپیتان تیم. او اصالتا اسپانیایی است و کاپیتان خورخه روسو از تیم اوله‌ی.

نیکلاس کاستانو مانزیلا، کاپیتان تیم ماهیگیری ورزشی اوله‌ی می گوید: «امروز تلاش می کنم که ماهی دورادوس صید کنیم. فعالیت دیگری که در زمستان در اینجا داریم برخی مواقع ماهیگیری در اعماق دریا برای ماهیگیری با کیفیت‌تر است.»

ماهی دورادو با نام «ماهی-ماهی» یا ماهی دولفین هم شناخته می شود. آنها آبهای گرمسیری و نیمه گرمسیری را دوست دارند.

جوسه‌ی کاردوسو، قهرمان ماهیگیری ورزشی جهان می گوید: «در آنگولا، ما لوبیتوو داریم. ناحیه ای که پر از ماهی است. لوآندا هم ماهی‌های زیادی دارد، گاهی کمتر و گاهی بیشتر،که به فصلش بستگی دارد. ما مسابقات قهرمانی زیادی داشته‌ایم و هر سال ماهی‌ زیادی صید می کنیم.»

لوبیتوو، میزبان مسابقات جهانی بوده و رقبا و علاقمندان را از آن سوی مرزها به خود جلب می کند. بن‌گلا  هم مکان خوبی برای ماهیگیری است. جایی که آبهای سرد با آب های گرمتر مخلوط می شوند.

لوئیس ماتیوزش، قهرمان جهانی ماهیگیری ورزشی می گوید: «دریا در آنگلولا در مقایسه با کاستاریکا، کابو سان لوکاس (در مکزیک) و سایر کشورها، خوب است. آنگولا از آنها خیلی عقب نیست.»

جوسه‌ی کاردوسو در پاسخ به این سوال که چگونه می توان در ماهیگیری ورزشی به موفقیت رسید؟‌ می گوید: «با عشق به «کی آن دا». وقتی چیزی می خوریم یا می نوشیم، همیشه به«کی آن دا» که الهه دریای ماست توجه می کنیم، به او اعتماد داریم که ما را به یک مکان خوب راهنمایی می کند. ما صیدهایمان را به او نسبت می دهیم.»

رویدادهای ماهیگیری ورزشی به دلیل همه‌گیری کرونا فعلا متوقف شده‌اند اما با بازگشت به لوآندا، این ماهیگیران امیدوارند طولی نکشد که آنها دوباره به آنجا برگردند و بار دیگر رقابت‌های جهانی را از سر بگیرند.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

آشنایی با آنگولا؛ تحقیقات یک دانشمند آنگولایی روی «دی ان ای»

سیاحت در آنگولا؛ سفری شگفت با قطاری که از شرق تا غرب آفریقا را طی کرد