Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سیاحت در آنگولا؛ سفری شگفت با قطاری که از شرق تا غرب آفریقا را طی کرد

سیاحت در آنگولا؛ سفری شگفت با قطاری که از شرق تا غرب آفریقا را طی کرد
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Serge Rombiیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«من مشتاقانه منتظرم که نامبیا با راه‌آهن به آنگولا وصل شود. ما تابستان ۲۰۲۱ این سفر فوق‌العاده را از سر می گیریم.»

آگهی

در این برنامه سیاحت در آنگولا یک ماجراجویی ویژه داریم که گزارشی است از سفری با قطار از شرق به غرب آفریقا که در تابستان سال ۲۰۱۹ انجام گرفته است.

تابستان سال ۲۰۱۹ در مرز بین کنگو و آنگولا اتفاقی منحصربفرد افتاد. قطاری لوکس برای حرکت از ساحل اقیانوس هند به مقصد اقیانوس اطلس با سرعت ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر بر ساعت و در مدت ۱۵ روز، مسافت ۴۵۰۰ کیلومتر را درنوردید.

تیم یورونیوز این امتیار را داشت که سوار بر این قطار بخش آنگولایی این رویداد تاریخی را تجربه کند. در واگن‌های این قطار که تاریخ ساخت برخی از آنها به دهه ۴۰ می رسد، توریست‌های اروپایی، افریقای جنوبی و آمریکایی با خدمات ۵ ستاره پذیرایی و همچون ستاره‌های راک در ایستگاههای مختلف مورد استقبال قرار گرفتند.

سیسی تچاوالا، رقصنده که از این گردشگران استقبال کرده است، می گوید: «خیلی خوشحالم از آمدن این قطار. ما فرهنگ و سنت مان را ارائه می دهیم. ما توریست‌ها را خیلی دوست داریم و از آنها بسیار ممنونیم که به اینجا می آیند تا فرهنگ‌شان را با ما به اشتراک بگذارند.»

برای رئیس این قطار، این تجربه به یادگار خواهد ماند. او کل این سفر را با مسافرانش طی کرد و هنگام ارزیابی، لزوما ایده‌های جدیدی به ذهنش خطور کرده است.

روهان ووس، رئیس شرکت «رووس ریل» می گوید: «من مشتاقانه منتظر هستم که نامبیا از طریق راه‌آهن به آنگولا وصل شود. بدیهی است که این دلیل خوبی است برای ضرورت این موضوع. و البته ما علاقمندیم که که لوآندا هم به این مسیر متصل شود.»

ساندرا آرشیبالد، گردشگر بریتانیایی می گوید: «شگفت انگیز بود. ما انتظار این همه اتفاق و استقبال مردم را نداشتیم. همانطور که می بینید پتانسیل گردشگری قابل توجهی اینجا وجود دارد. من مشتاقانه به سفری در آینده فکر می کنم.»

دیوید الن، گردشگر آمریکایی هم می گوید: «این یک ماجراجویی باورنکردنی بود. افتخاری برای ما بود که بخشی از آن باشیم. شگفت انگیز بود و من واقعا نمی توانم موانعی که باید پشت سر گذاشته می شد تا این کار عملی شود را تصور کنم.»

یورونیوز: از روهانووس، رئیس شرکت «رووس ریل» می پرسم آیا از موفقیت این سفر خوشحال است؟

روهان ووس، رئیس شرکت «رووس ریل» می گوید: «سرانجام وارد لوبیتو شدیم. اینکه آیا خوشحال بودم، بله می توانم به شما بگویم که خوشحال بودم زیرا من اساسا روی چیزی که هنوز اتفاق نیافتاده حساب نمی کنم. ما در چندین سفر بعد از طی کردن مثلا ۹۹ کیلومتر به مشکل خودریم بنابراین نمی توانستم هیچان زده شوم تا زمانی که قطار به مقصدش برسد.»

یورونیوز: این گزارش در ژوئیه ۲۰۱۹ تهیه شده است. سفر دوم برای تابستان گذشته برنامه ریزی شده بود که به دلیل کووید لغو شد. آیا خوشبینی وجود دارد که سال آینده این سفر انجام شود؟

روهان ووس: «بله. تمام بلیط‌های قطار برای آن سفر فروش رفته بود. بنابراین برای ما خیلی ناراحت کننده بود که مجبور به لغو آن شدیم. خیلی ناراحت کننده است و مطمئنم که آن دسته از مسافرانی که بلیط رزرو کرده بودند خیلی ناراحت شدند. اما خوب سال آینده در ماههای ژوئن و ژوئیه انجام خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

قطار شبانه بروکسل-پراگ، پروژه‌ای انگیزه گرفته از کارزار «خجالت از هواپیما»