Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نارضایتی سهامداران از سخنان «ماسک»؛ ارزش تسلا ۵۰ میلیارد دلار سقوط کرد

A Model X sports-utility vehicle sits with other vehicles at a Tesla dealership in Littleton
A Model X sports-utility vehicle sits with other vehicles at a Tesla dealership in Littleton Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت هر سهم تسلا پس از ارائه استراتژی جدید این شرکت برای تولید خودروی ارزان الکتریکی، بیش از ۱۱ درصد کاهش یافت و ارزش جاری این شرکت در بورس نیویورک ۵۰ میلیارد دلار افت کرد.

آگهی

قیمت هر سهم تسلا پس از ارائه استراتژی جدید این شرکت برای تولید خودروی ارزان الکتریکی، بیش از ۱۱ درصد کاهش یافت و ارزش جاری این شرکت در بورس نیویورک ۵۰ میلیارد دلار افت کرد.

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل تسلا روز سه‌شنبه اعلام کرد که این شرکت قصد دارد طی چند سال آینده هزینه تولید باتری را به نصف کاهش دهد تا بتواند خودروهای الکتریکی ارزان‌تری به بازار عرضه کند. 

آقای ماسک گفت که عرضه خودروی الکتریکی ۲۵ هزار دلاری که از نظر کیفیت کمی بهتر از سواری‌های بنزینی هم قیمت باشد، حداقل به ۳ سال زمان نیاز دارد. 

او همچنین اعتراف کرد که برنامه‌های بلندپروازانه تسلا در زمینه افزایش تیراژ تولید و ایجاد جهش فناوری در ساخت باتری محقق نشده ولی این شرکت همچنان هدف تولید سالانه ۲۰ میلیون خودروی الکتریکی را دنبال خواهد کرد. 

شرکت تسلا همچنین روز سه‌شنبه از مدل جدید خودروی خود با نام S Plaid رونمایی کرد که حداکثر سرعت آن به ۳۲۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و ۱۴۰ هزار دلار آمریکا قیمت‌گذاری شده است. تحویل این خودرو از سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. 

تسلا همچنین از سلول باتری جدیدی به نام «۴۶۸۰» رونمایی کرد که قدرت آن ۶ برابر و ظرفیت ذخیره انرژی آن ۵ برابر افزایش یافته است.

با این حال، برخی از سهامداران شرکت تسلا در واکنش به استراتژی جدید این شرکت که از سوی مدیرعامل آن تشریح شد، اقدام به فروش سهام این شرکت کردند. 

به باور آنها صحبت‌های آقای ماسک فاقد نکات مشخص و قابل اتکا در مورد طرح تولید باتری دارای توان تامین انرژی مسافت میلیون کیلومتری بود. همچنین به اعتقاد آنها بنیانگذار تسلا هیچ هدف و برنامه دقیقی را برای کاهش هزینه‌های تولید خودرو‌های الکتریکی ارزان‌تر از انواع بنزینی اعلام نکرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر همین اساس، قیمت هر سهم تسلا در جریان ساعات رسمی مبادلات بورس نیویورک ۵.۶ درصد کاهش یافت. همچنین تنها طی ۲ ساعت ارزش جاری این شرکت در بازار سهام ۲۰ میلیارد دلار کاهش یافت. افت قیمت سهام تسلا در جریان مبادلات الکترونیکی بورس نزدک نیز ۵.۵ درصد دیگر کاهش یافت و به ۴۰۰ دلاری رسید تا افت ارزش جاری این شرکت به ۵۰ میلیارد دلار برسد.  

قیمت هر سهام تسلا در پایان مبادلات روز دوشنبه بورس نیویورک ۴۴۹ دلار و ۴۱ سنت بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تسلا با ثبت سود ۱.۱ میلیارد دلاری در سه‌ماهه دوم سال رکورد زد

روی خوش جهان به مهاجر آفریقایی در سال بیداد کرونا؛ تولد پنجمین ثروتمند جهان

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند