Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بنیانگذاران اینستاگرام کناره‌گیری کردند

بنیانگذاران اینستاگرام کناره‌گیری کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اخیرا اخباری مبنی بر تنش میان این دو و مارک زاکربرگ بنیانگذار فیسبوک منتشر شده بود.

آگهی

کوین سیستروم، مدیر اجرایی و مایک کرگر،‌ مدیر فنی اینستاگرام از سمت خود استعفا کردند. این دو نفر بنیانگذاران اصلی اپلیکیشن معروف اینستاگرام هستند که شش سال است به مالکیت فیسبوک درآمده است.

مدیر اجرایی و مدیر فنی اینستاگرام در حالی از سمت خود استعفا می‌دهند که اخیرا اخباری مبنی بر بروز تنش میان آنها و مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک منتشر شده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این دو نفر در بیانیه‌ای که برای اعلان خبر استعفای خود منتشر کردند، آورده‌اند که برای «کشف دوباره کنجکاوی و خلاقیت خود» از کار در فیسبوک کناره می‌گیرند. در این بیانیه همچنین آمده است: «برای هشت سال کار در اینستاگرام و شش سال کار در تیم فیسبوک سپاسگزاریم.»

مارک زاکربرگ نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد از کار با این دو «واقعا لذت برده است.» وی افزود: «کوین و مایک رهبران خارق‌العاده‌ای در زمینه تولید محصول هستند و اینستاگرام بازتاب برآیند خلاقیت‌ آنها است. از کار با آنها بسیار آموختم و بهترین آرزوها را برایشان دارم.»

کنارگیری بنیانگذاران اینستاگرام از کار در فیسبوک ماه‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که یان کووم، یکی از بنیانگذاران واتس‌آپ با فیسبوک خداحافظی کرد. فیسبوک سهام واتس‌آپ را در سال ۲۰۱۴ خریده بود.

فیسبوک در سال ۲۰۱۲ سهام اینستاگرام را به ارزش یک میلیارد دلار خرید. اپلیکیشن اینستاگرام که به کاربران امکان به اشتراک گذاری عکس و ویدئو را می‌دهد در سطح جهان بیش از یک میلیارد کاربر دارد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشدید برخورد قضائی با «شاخ‌های اینستاگرام»

شمار کاربران اینستاگرام به یک میلیارد نفر رسید

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟