Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بنیانگذار فیسبوک برای پاسخ به پرسش کنگره دربارۀ استعفا آماده بود

Facebook CEO Mark Zuckerberg
Facebook CEO Mark Zuckerberg Copyright REUTERS/Leah Millis
Copyright REUTERS/Leah Millis
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارک زاکربرگ اعلام کرد که اطلاعات شخصی او نیز در میان داده‌های مربوط به ۸۷ میلیون کاربری بوده است که در اختیار شرکت تحلیل داده‌های «کمبریج آنالیتیکا» قرار گرفته است.

آگهی

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک روز چهارشنبه در دومین روز حضور در کنگره آمریکا به عنوان بخشی از پروسۀ رسیدگی به پروندۀ رسوایی درز اطلاعات کاربران فیسبوک، در کمیتۀ انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان حاضر شد و به پرسشهای نمایندگان پاسخ داد.

مارک زاکربرگ در این جلسه اعلام کرد که اطلاعات شخصی او نیز در میان داده‌های مربوط به ۸۷ میلیون کاربری بوده است که در اختیار شرکت تحلیل داده‌های «کمبریج آنالیتیکا» قرار گرفته است.

در این روز منتقدانی همچون فرانک پالونه، نمایندۀ نیوجرسی بر این موضوع تاکید داشتند که هنگامی که فیسبوک ناتوان از محافظت از حریم خصوصی افراد است، کاربران این شبکه چگونه می‌توانند بر داده‌هایشان کنترل داشته باشند؟

زاکربرگ در پاسخ به انتقادات نمانیدگان تاکید کرد که «هر زمان کاربری تصمیم به انتشار چیزی در فیسبوک می‌گیرد، دقیقا در همان لحظه، کار کنترل بر محتوا انجام می‌شود.»

او در تلاش بود تا این اطمینان را بوجود آورد که چنانچه کاربران به دقت تنظیمات شخصی صفحۀ فیسبوک خود را مدیریت کنند، می‌توانند اطلاعات شخصی‌شان را نیز محافظت کنند.

یک روز پیش از این آقای زاکربرگ در نشستی پنج ساعته مقابل سناتورهای آمریکا حاضر شد و به پرسشهای آنها پاسخ داد؛ شمار اندکی از نمایندگان پس از جلسۀ روز سه‌شنبه اعلام کردند که همچنان می‌توانند به فیسبوک اعتماد داشته باشند.

در دومین روز حضور مارک زاکربرگ در کنگره آمریکا، ارزش سهام این شرکت با ۰.۴ درصد سقوط به رقم ۱۶۴.۳۶ دلار رسید.

زاکربرگ آمادۀ پاسخ به پرسشهایی دربارۀ استعفاء از سمت خود بود

بنا بر گزارش آسوشیتد پرس، مدیر عامل ۳۳ ساله فیسبوک در نشست روز سه‌شنبه آمادۀ پاسخ به پرسشهایی در این باره بوده است که آیا تصمیم دارد شرکت فیسبوک را ترک کند یا خیر.

به نظر می‌رسد او و تیم مشاورانش مجموعه‌ای از پرسشهای احتمالی را جمع آوری و پاسخ‌های لازم را تهیه کرده بودند.

بخشی از یادداشتهایی که زاکربرگ در نشست روز سه‌شنبه به همراه داشته، برای یکی از عکساسان این خبرگزاری قابل مشاهده بوده است و بر این اساس به نظر می‌رسد درنهایت از او پرسشهایی که انتظار داشته، مطرح نشده است. از جمله این سوال که آیا او قصد استعفا و ترک شرکت فیسبوک را دارد یا خیر.

در این یادداشتها آمده است که مدیر عامل فیسبوک اذعان دارد که اشتباه کرده و شرکتش اکنون با چالش بزرگی روبرو است؛ اما او می‌تواند «این چالش را نیز برطرف کند».

در این یادداشتها به موضوعاتی همچون تنوع و قدرت رقابت پذیری فیسبوک اشاره شده؛ همچنین به قوانین حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا که قرار است فیسبوک از ماه آینده آنها را به اجرا بگذارد. در این یادداشتها به زاکربرگ تاکید شده است که «نباید بگویی ما در حال حاضر نیز هرآنچه که در چهارچوب این قوانین اروپایی لازم است، انجام می‌دهیم».

یادداشتها حتی به تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل نیز اشاره دارد که به‌‌ تازگی به انتقاد از فیسبوک پرداخته بود. در این یادداشتها آمده است که «داستان‌های زیادی درباره سوء استفاده اپلیکیشن‌ها از اطلاعات اپل وجود دارد، اما هرگز دیده نشده که اپل در این باره به مردم چیزی بگوید».

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پس از توییتر، گوگل هم به جنگ آگهی‌های سیاسی رفت

چه تعداد از کاربران فیسبوک بیننده تبلیغات روسیه در جریان انتخابات آمریکا بودند؟

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟