کسب وکار روی زمین با داده های ماهواره ای

کسب وکار روی زمین با داده های ماهواره ای
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرکتی در اسلوانی نرم افزاری برای پردازش داده های ماهواره ای «کوپرنیکوس» طراحی کرده است.

برنامه کوپرنیکوس اتحادیه اروپا بهترین سیستم نقشه برداری در جهان است. البته حجم انبوهی از داده هایی که ماهواره های کوپرنیکوس به زمین می فرستند نیاز به پردازش دارد. این برنامه می تواند برای کارآفرینان فرصتهای شغلی ایجاد کند.

کوپرنیکوس وفرصتهای شغلی

  • کوپرنیکوس برنامه مشاهده زمین است که اطلاعات ماهواره ها را بطور رایگان به زمین می فرستد
  • داده های کوپرنیکوس برای ارائه خدمات در شش حوزه مورد استفاده قرار می گیردت: زمین، محیط زیست دریایی و نظارت بر جوو زمین، تغییرات آب و هوایی و مدیریت شرایط اضطراری و امنیت
  • شرکتها و استارت آپهای زیادی از این داده ها برای ایجاد اپلیکیشن و خدمات جدید استفاده می کنند

بیشتر بخوانید

نرم افزار برای پردازش داده های ماهواره کوپرنیکوس

یک بنگاه تجاری در اسلونی نیز دقیقا همین کار را انجام می دهد. این بنگاه تجاری با کمک بودجه برنامه افق ۲۰۲۰ اروپا، برنامه ای طراحی کرده اند که «مرکز سانیتل» (Senitel Hub) نام دارد.

گرگا میلچینسکی مدیر عامل شرکت «سینرگیز» در لیوبلانا پایتحت اسلونی می گوید: «ماهواره های کوپرنیکوس حجم زیادی از داده ها را به به زمین ارسال می کنند. کیفیت این داده ها بالاست، رایگان است و بسیار مفید. اما از لحاظ فنی بسیار پیچیده اند. با «مرکز سانیتل» سعی می کنیم پردازش این داده ها ساده تر و کارآمدتر باشد.»

شرکت «سینرگیز» با برنامه «مرکز سانیتل» بازار جدیدی به دست آورده است: یک شرکت آلمانی تولیدکننده ماشین آلات کشاورزی با استفاده از «مرکز سانیتل» توانسته نرم افزار کاربردی موسوم به «CROP VIEW» را برای افزایش بهره وری ماشین آلات کشاورزی، طراحی کند.

نرم افزار کاربردی در حوزه کشاورزی

فریدمن شیبلر، از متخصصان خدمات کشاورزی شرکت آلمانی درباره این نرم افزار می گوید: «کراپ ویو با استفاده از داده های کوپرنیکوس میزان سلامت و رشد گیاهان را در محدوده مزرعه هر یک از کشاورزان بدقت می سنجد. کاربران با استفاده از این اطلاعات می توانند بسیار آسان و کارآمد اپلیکیشنهای نقشه درست کنند و آن را روی ماشین ها نصب کنند.»

وی در ادامه می گوید: «با کمک این نرم افزار میزان برداشت و کیفیت محصول مزرعه بیشتر خواهد شد و بازدهی کاربرد منابع مثلا کودهای مختلف نیز افزایش خواهد یافت. همینطور آسیب به محیط زیست کمتر خواهد شد با روشهایی کار می کنید که بیشتر تداوم پذیر است.»

شرکت «سینرجیز» مدام درحال رشد است. تعداد کارمندان آن طی ۱۰ سال از هشت نفر به ۴۵ نفر رسیده است.

گرگا میلچیسکی مدیر شرکت «سینرجیز» می گوید که این شرکت مشتریان جهانی دارد. وی در ادامه می گوید: «پنج هزار کاربر داریم، از یک مزرعه کوچک ارکیده در آفریقای جنوبی گرفته تا سازمانهای بزرگ جهانی مثل مرکز ماهواره ای اروپا. همه اینها با استفاده از داده های کوپرنیکوس به الگوی کاریِ توانمندتری دست می یابند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

Filming euronews</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/BusinessPlanet?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#BusinessPlanet</a> in <a href="https://twitter.com/hashtag/Ljubljana?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#Ljubljana</a> <a href="https://t.co/y78Gyl9v8f">pic.twitter.com/y78Gyl9v8f</a></p>&mdash; Serge Rombi (SergeRombi) February 6, 2018

بیشتر بخوانید:

توانایی های بالقوه «کوپرنیکوس» برای کارآفرینی بر روی زمین

تغییرات آب و هوایی ژانویه ۲۰۱۸ از نگاه ماهواره «کوپرنیکوس»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟