Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حاشیه‌های جالب داووس ۲۰۱۸؛ از جوراب جاستین ترودو تا یوگا در یخ

حاشیه‌های جالب داووس ۲۰۱۸؛ از جوراب جاستین ترودو تا یوگا در یخ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از جوراب‌های رنگارنگ نخست وزیر کانادا و تمرین یوگای نماینده هند تا دردسرهای رفت و آمد حاضران در هوای سرد داووس موارد بسیاری در مجمع جهانی اقتصاد (۲۰۱۸) توجه رسانه‌ها را بخود جلب کرده است.

آگهی

با وجود طرح مسائل مهمی نظیر تغییرات اقلیمی، جلوگیری از رکود اقتصادی مجدد در جهان و مبارزه شکاف جنسیتی که در اجلاس امسال مجمع جهانی اقتصاد، داووس ۲۰۱۸ حاشیه‌ها جالب و گاه عجیبی داشته است.

از جوراب‌های رنگارنگ نخست وزیر کانادا و تمرین یوگای نماینده هند تا دردسرهای رفت و آمد حاضران در هوای سرد داووس توجه رسانه‌ها را بخود جلب کرده است.

جوراب‌های رنگارنگ جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا

جاستین ترودو مثل همیشه با پوشیدن جوراب‌هایی با طرح‌های عجیب و رنگ‌های شاد، توجه عکاسان و خبرنگاران را بخود جلب کرد. او در اولین حضور در مقابل دوربین ها تنها یک جوراب ساده آبی با نقطه‌های سیاه پوشیده بود اما بعد آقای نخست وزیر با پوشیدن یک جفت جوراب آبی با اردک‌های زرد کوچک در هنگام ملاقات با ملاله یوسف‌زی، فلاش دوربین‌های خبرنگاران را روشن کرد.

جاستین ترودو در ملاقات‌های خود از جیمز کوئینسی مدیر کوکاکولا نیز یک جفت جوراب با طرح خرس نیز هدیه گرفت.

یخندان و سرما در خیابان‌های داووس

خبرنگاران می‌گویند که در حال راه رفتن در خیابان‌های شهر داووس و اطراف محل اجلاس جهانی اقتصاد باید چشمانتان را باز و حواستان را جمع نگاه دارید. با اینحال بدلیل ترافیک ناشی از یخبندان، سیاستمداران و شرکت‌کنندگان ترجیح می‌دهند که با پای پیاده رفت و آمد کنند.

یوگا روی یخ توسط نمایندگان هند در داووس

پیش از برگزاری اجلاس وزیر امور خارجه هند اعلام کرده بود که هیات شرکت کننده از این کشور در اجلاس داووس برای شرکت کنندگان کلاس یوگا برگزار خواهد کرد.

وزارت امور خارجه هند گفته بود که دو مربی یوگا برای برگزاری این کلاس‌ها همراه هیات شرکت کننده این کشور خواهند بود.

شرکت کنندگان سحرخیز در اجلاس داووس

ساشا واکولینا، خبرنگار اعزامی یورونیوز در داووس می‌گوید خبرنگاران برای دیدن مدیران اقتصادی، سرمایه‌گذاران شرکت‌های بزرگ و رهبران اقتصادی و سیاسی باید صبح خیلی زود بیدار شوند، زیرا شرکت‌ها و کمپانی‌ها ساعت ۷ صبح مراسم صبحانه دارند. خبرنگار یورونیوز می‌گوید وقتی هوا هنوز تاریک بود به وزیر اقتصاد و دارایی بریتانیا برخورده است.

صحنه آخرالزمانی ورود هلیکوپترهای هیات دونالد ترامپ به داووس

فرود هفت هلیکوپتر هیات شرکت کننده ایالات متحده و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور به داووس بدلیل برف و یخبندان با مشکلاتی روبرو شد.

اما رسانه ها منظره ورود این هلیکوپترها در زمان طلوع خورشید از پشت کوه‌‌های برفی داووس، تصویری آخرالزمانی توصیف کردند.

سرویس‌های بهداشتی با نشانه جنسیت خنثی در اجلاس داووس

بر روی در توالت‌هایی در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس علامت جنسیت خنثی وجود دارد. از سرویس‌های بهداشتی بدون جنسیت هر فردی بدون توجه به جنس و جنسیت می‌تواند استفاده کند. معمولا در جهان این سرویس‌های بهداشتی توسط تمام مردم قابل استفاده‌است اما بیشتر توسط افرادی تراجنسیتی ها استفاده می‌شود.

روی این علامت نوشته است: هر کسی بدون در نظر گرفتن جنسیت، هویت یا عقیده‌ای می‌تواند از این سرویس بهداشتی استفاده کند. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری مراسم روز جهانی یوگا در حضور نخست وزیر هند

سایه خوشبینی بر چهل و هشتمین اجلاس داووس؛ بیم ها و نگرانی ها همچنان باقی است

اجلاس داووس زنانه‌تر از همیشه مدیریت می‌شود