اتحادیه اروپا شرایط مذاکرات بر سر برکسیت را فراهم می کند

اتحادیه اروپا شرایط مذاکرات بر سر برکسیت را فراهم می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نماینده ارشد مذاکرات بین اتحادیه اروپا و دولت بریتانیا چهارشنبه گفت اتحادیه اروپا امیدوار است به یک تفاهم جامع با بریتاینا دست پیدا کند تا دست کم پیش از ماه نوامبر بریتانیا بتواند کاملا آماده جدایی کامل بشود.
اتحادیه اروپا در همین راستا در حال مذاکره با دولت بریتانیا است تا پس از برکسیت رابطه تجاری و اقتصادی بین این اتحادیه و بریتانیا لطمه زیادی نخورد.

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در برکزیت در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که اتحادیه اروپا قصد دارد به پیشرفتهای لازم و کافی در مذاکرات با مقامات بریتانیایی دست یابد. او اعلام کرد که نمی داند تا چه اندازه شرایط اروپا برای مقامات بریتانیایی پذیرفتنی است و اعلام کرد انتظار ندارد که دولت ترزا می در این رابطه چشم بسته یک «چک سفید» امضا کند. با این حال روزنامه فایننشال تایمز روز چهارشنبه در گزارشی نوشت که اتحادیه اروپا ممکن است میزان تعهدات مالی بریتاینا بابت برکسیت را به یکصد میلیارد یورو افزایش دهد.

چهار روز پیش رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپایی موضعی جمعی برای تحمیل شرایط این اتحادیه به بریتانیا کرفتند و گفته می شود مذاکرات با نمایندگان بریتانیا در راستای همین مواضع پیش خواهد رفت. انتظار می رود کمیسیون اروپایی نیز شرایط گروه مذاکره کننده بر سر برکسیت را بپذیرد و مذاکرات جدی بطور جدی با مقامات بریتانیا آغاز شود. ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در ماه مارس درخواست رسمی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپایی را رسما به اطلاع مقامات اتحادیه اروپایی رساند. براساس پیمان عضویت در اتحادیه اروپا، مذاکرات بر سر شرایط خروج باید ظرف دو سال از این تاریخ تکمیل شود.اتحادیه اروپا تاکید دارد که مذاکره در مورد روابط آتی بریتانیا و این اتحادیه باید پس از پایان مذاکرات خروج و رسمیت یافتن لغو عضویت بریتانیا آغاز شود و در جریان مذاکرات، شرایط شهروندان کشورهای عضو ساکن در بریتانیا و بالعکس نیز مورد بررسی و توافق قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند