Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هشدار رییس بانک مرکزی آمریکا نسبت به سیاستهای بودجه ای و اقتصادی کشور

هشدار رییس بانک مرکزی آمریکا نسبت به سیاستهای بودجه ای و اقتصادی کشور
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جانت یلن، رییس بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه با اشاره به تردیدهای سیاسی اقتصادی موجود از احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی و تحول در سیاستهای پولی این نهاد خبر…

آگهی

جانت یلن، رییس بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه با اشاره به تردیدهای سیاسی اقتصادی موجود از احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی و تحول در سیاستهای پولی این نهاد خبر داد.

رییس بانک مرکزی آمریکا گفت: «ایجاد تغییرات در سیاستهای بودجه ای از جمله منشاء تردیدها است. همچنین تحولات مربوط به روند بهره وری و توسعه در خارج از کشور.»

انطباق سیاستهای پولی بانک مرکزی آمریکا با تحولات سیاسی و اقتصادی برای رییس این نهاد اهمیت زیادی دارد. جانت یلن در ادامه گفت: «بدون اینکه بخواهم نظرم را درباره برنامه های مربوط به مالیاتها و مخارج دولتی بیان کنم باید این نکته را خاطر نشان کنم که شتاب دادن به آهنگ رشد اقتصادی کشور در بلند مدت اهمیت زیادی دارد. همچنین در سیاستهایی که با هدف بالابردن نرخ بهره وری تدوین می شود باید افزایش سطح زندگی مردم در نظر گرفته شود.»

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در نظر دارد در سیاستهای بودجه ای کشور و قوانین ناظر بر بخش مالی تغییراتی ایجاد کند. این تحولات می تواند تبعات منفی برروی بنیه اقتصادی داشته باشد.

جیمز آنجل، دانشیار دانشگاه جورج واشنگتن گفت: «بیشتر مواقع سیاستمداران تمایل دارند بانکهای مرکزی تصمیمات مناسبی در کوتاه مدت اتخاذ کنند. بعنوان مثال چاپ زیاد اسکناس از طرف این نهادها در کوتاه مدت مانند نوشیدن یک لیوان آب خنک محسوب می شود که حس خوبی می دهد. اما اگر حجم چاپ اسکناسها بالا باشد تبعات آن وحشتناک خواهد بود.»

پیش از این بانک مرکزی آمریکا اوضاع اقتصادی را برای قطع برنامه تزریق نقدینگی به پیکره اقتصادی کشور مطلوب ارزیابی کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟