Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

یونان به بازنشستگان نیازمند پاداش کریسمس می دهد

یونان به بازنشستگان نیازمند پاداش کریسمس می دهد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان هفته گذشته طرح پرداخت پاداش کریسمس به بازنشستگان نیازمند را تصویب کرد.

آگهی

پارلمان یونان هفته گذشته طرح پرداخت پاداش کریسمس به بازنشستگان نیازمند را تصویب کرد. شمار این افراد به رقم یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر می رسد. بودجه ای معادل ۶۱۷ میلیون یورو برای این منظور اختصاص داده شده است.

یک شهروند بازنشسته یونانی می گوید: «این پاداش به بازنشسته ها کمک می کند تا خرید کریسمس خود را انجام دهند و به آنها این امکان را می دهد تا برای نوه های خود هدیه تهیه کنند. در هر صورت هر چیزی که دولت به ما بدهد بهتر از هیچ است.»

بازنشسته ای دیگر می گوید: «دولت حقوق بازنشستگی مرا نصف کرده، اکنون می خواهد به ما پاداش بدهد. ما را مسخره کرده؟ چه کار می توانیم کنیم؟ پاداش را بگیریم؟ این آخری خواهد بود.»

وزیران دارایی حوزه پولی یورو موسوم به یوروگروپ از اجرای این طرح استقبال نکرده اند. آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان از آنها تقاضا می کند شرایط را بهتر درک کنند: «پیامی را که امشب تمایل دارم به شرکایمان ارسال کنم این است: باید با یکدیگر به یک درک و تفاهم برسیم. انتظار داریم که به این مهم دست یابیم. اما در عین حال تقاضایی مطرح نکنید که به خوبی می دانید در یک اقتصاد آسیب دیده که توسط خود شما بوجود آمده، قابلیت اجرا ندارند.»

مازاد بودجه یونان بالاتر از اهداف از پیش تعیین شده برای این کشور توسط بستانکاران بوده است. بنابراین آتن از این محل پاداش بازنشستگان خود را می پردازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟