مراکش درپی گسترش توسعه پایدار در بخش مسکن و ساختمان

مراکش درپی گسترش توسعه پایدار در بخش مسکن و ساختمان
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از پایان یافتن بیست و دومین نشست تغییرات آب و هوایی در مراکش، این کشور با گشایش نمایشگاه بین المللی ساختمان و مسکن و توسعه پایدار، درنظر دارد این بخش حیاتی برای اقتصاد کشور را با معیارهای حفاظت از

آگهی

پس از پایان یافتن بیست و دومین نشست تغییرات آب و هوایی در مراکش، این کشور با گشایش نمایشگاه بین المللی ساختمان و مسکن و توسعه پایدار، درنظر دارد این بخش حیاتی برای اقتصاد کشور را با معیارهای حفاظت از محیط زیست آشنا کند.

محمد نبیل بن عبدلله، وزیر مسکن مراکش گفت: «پس از بیست و دومین نشست تغییرات آب و هوایی تلاشهایی برای بهبود کیفیت و بهره وری بخش انرژی صورت گرفته است. توسعه پایدار منبع جدید گسترش اقتصاد ما است و آنرا مبنایی قرار خواهیم داد برای پیشرفت و توسعه بخش ساختمان سازی. اشتغالزایی این بخش به رقم ۱ میلیون فرصت شغلی می رسد و ۶ درصد تولید ناخالص داخلی کشور را تامین می کند.»

در مراکش ۴۰ درصد جمعیت فعال این کشور در بخش کشاورزی مشغول کار هستند. افزایش درجه حرارت و خشکی موجب شده جمعیت روستایی این کشور بیش از پیش به شهرها هجوم بیاورند.

وزیر مسکن مراکش در ادامه گفت: «امروز شهرها جایی هستند که اکثر جمعیت را در خود جای می دهند. در مراکش ۶۵ درصد جمعیت در شهرها زندگی می کنند. اخیرا شاهد یک تحول زندگی روستایی به سمت شهرنشینی بودیم.»

در بخش ساختمان در مراکش در سه ماهه سوم سال ۵۲ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است. اما بخش کشاورزی این کشور در زمان مشابه ۱۲۵ هزار موقعیت شغلی را از میان برده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند