Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتخاب ترامپ تاثیری بر اوضاع اقتصادی آلمان نداشته است

انتخاب ترامپ تاثیری بر اوضاع اقتصادی آلمان نداشته است
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تحقیقات موسسه مطالعات اقتصادی آلمان «ایفو»، نشان می دهد شاخص اوضاع اقتصادی تجاری و کسب و کار در این کشور در ماه نوامبر سال جاری نسبت به ماه پیش از آن تغییری نکرده و همچنان…

آگهی

تحقیقات موسسه مطالعات اقتصادی آلمان «ایفو»، نشان می دهد شاخص اوضاع اقتصادی تجاری و کسب و کار در این کشور در ماه نوامبر سال جاری نسبت به ماه پیش از آن تغییری نکرده و همچنان ۱۱۰.۴ واحد است. موسسه ایفو از ۷ هزار شرکت و کمپانی تحقیق بعمل آورده است.

موسسه ایفو اعتقاد ندارد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا بر اقتصاد آلمان تاثیر فوری گذاشته باشد. کلور ولرابه، اقتصاددان موسسه ایفو می گوید: «در حال حاضر انتخاب ترامپ تاثیر مهمی برروی نتایج تحقیقات ما نداشته است. در زمان برکسیت دو ماهی وقت لازم بود تا افزایش تردیدها به نظر آید. این بار نیز شرکتها می توانند در ماه دسامبر محتاط تر باشند و تردید بیشتری داشته باشند. مواضع ترامپ ثبات زیادی ندارند، باید ابتدا دید چه تعهدات انتخاباتی به مرحله اجرا می رسند.»

از سوی دیگر رشد اقتصادی آلمان در سه ماهه سوم سال جاری میلادی نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۵ به رقم ۱.۵ درصد رسیده است. این میزان از رشد نسبت به سه ماهه دوم سال افت ۱.۶ درصدی دارد.

در آلمان مصرف داخلی و هزینه های دولتی افزایش یافته اما عملکرد و فعالیتهای بخش صادرات این کشور، موتور اقتصادی آن، با افت گزارش شده است. صادرات آلمان در سه ماهه سوم سال افت ۰.۴ درصدی داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟