روسیه موافق ایجاد محدودیت در سطح تولید نفت

روسیه موافق ایجاد محدودیت در سطح تولید نفت
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موضع ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه نسبت به ایجاد محدودیت در سطح تولید نفت واکنش مثبت بازارهای معاملات نفتی را در پی داشته است.

آگهی

موضع ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه نسبت به ایجاد محدودیت در سطح تولید نفت واکنش مثبت بازارهای معاملات نفتی را در پی داشته است. قیمت نفت برنت دریای شمال و نفت خام سبک ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه با افزایش همراه شد.

رییس جمهوری روسیه با شرکت در کنگره جهانی انرژی در استانبول گفت: «روسیه آمادگی همکاری برای ایجاد محدودیت در سطح تولید نفت را دارد و کشورهای صادرکننده را به چنین اقدامی دعوت می کند. ما از برنامه اوپک برای ایجاد محدودیت در تولید استقبال می کنیم. امیدواریم در نشست ماه نوامبر اوپک به توافقی ویژه در این زمینه دست یابیم و پیام مثبتی به بازار و سرمایه گذاران ارسال کنیم.»

عربستان سعودی از جمله اعضای صاحب نفوذ اوپک ایجاد ثبات در سطح تولید نفت خود را منوط به اقدام مشابه سایر تولیدکنندگان بزرگ نفت از جمله روسیه و ایران کرده بود.

در نشست غیررسمی اعضای اوپک در چهارچوب برگزاری مجمع بین المللی انرژی در الجزایر در اواخر ماه سپتامبر، برای کاهش سطح تولید این سازمان توافق حاصل شده بود.

نشست رسمی اوپک اواخر ماه نوامبر سال جاری در وین مقر این سازمان برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه؛ دیدار و گفتگوی پوتین و اردوغان در حاشیه اجلاس انرژی

روسیه موافق ایجاد محدودیت در سطح تولید نفت

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟