قانونگذاری در یونان برای دریافت مالیات از اجاره املاک خصوصی به گردشگران

قانونگذاری در یونان برای دریافت مالیات از اجاره املاک خصوصی به گردشگران
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یونان در نظر دارد قانونی را از تصویب مجلس بگذراند که براساس آن درآمد افراد ناشی از اجاره دادن خانه و یا آپارتمان از طریق سایتهای اینترنتی و شبکه های اجتماعی از جمله «ایربی ان بی» مشمول مالیات…

آگهی

یونان در نظر دارد قانونی را از تصویب مجلس بگذراند که براساس آن درآمد افراد ناشی از اجاره دادن خانه و یا آپارتمان از طریق سایتهای اینترنتی و شبکه های اجتماعی از جمله «ایربی ان بی» مشمول مالیات شود.

معاون وزیر دارایی یونان در این رابطه گفت: «این خانه و یا آپارتمانها باید در لیست مخصوصی ثبت شوند. کسانی که برروی سایت اینترنتی بنگاههای املاک آگهی می دهند ابتدا باید ثبت نام کنند. این قسمتی از اقدامات دولت در جهت مبارزه با تقلب مالیاتی، تجارت غیرقانونی و فساد مالی است.»

دست اندرکاران صنعت گردشگری یونان از این پدیده نگران هستند. انجمن هتلداری یونان ضرر و زیان سالانه هتلهای یونانی از اجاره دادن خانه ها و آپارتمانهای خصوصی را بین ۵۲۳ تا ۵۴۴ میلیون یورو برآورد کرده است. حدود پانزده هزار فرصت شغلی نیز در این بخش از بین می رود.

جورج ساکیریس، رییس انجمن هتلداری یونان گفت: «این پدیده به درآمد دولت، اشتغالزایی و رقابت ضرر وارد می کند. همچنین شرکتهای یونانی فعال در بخش گردشگری نیز تهدید می شوند.»

یونان تنها کشور اروپایی نیست که به قانون گذاری برای پرداخت مالیات برای اجاره املاک خصوصی روی می آورد. سیملا توخدیدو، خبرنگار یورونیوز در آتن در این زمینه می گوید: «یونان تنها کشوری نیست که برای قانونگذاری در بخش اجاره املاک خصوصی به گردشگران اقدام می کند. در ایتالیا بخش هتلداری تقاضای تعیین مالیات مناسب برای رعایت رقابت تجاری عادلانه را مطرح کرده است. در اسپانیا نیز وب سایتی طراحی شده که می توان از طریق آن آپارتمانهای اجاره داده شده بدون مجوز و یا بدون پرداخت مالیات را به مقامات گزارش کرد.»

این پدیده در شهرهای بزرگ توریستی اروپا از جمله بارسلون در حال گسترش است. این شهر اسپانیا سالانه پذیرای ۹ میلیون نفر گردشگر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند