Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روند نزولی درآمد گردشگری فرانسه، ترکیه و برزیل

روند نزولی درآمد گردشگری فرانسه، ترکیه و برزیل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شورای جهانی گردشگری با انتشار گزارشی در مورد وضعیت توریسم بین المللی با پیش بینی رشد ۳.

آگهی

شورای جهانی گردشگری با انتشار گزارشی در مورد وضعیت توریسم بین المللی با پیش بینی رشد ۳.۱ درصدی صنعت جهانگردی در دنیا، سه کشور فرانسه، ترکیه و برزیل را مستثنی دانست.

حملات تروریستی پاریس و نیس، شرایط جوی و همچنین اعتصاب های گسترده از نظر دولت فرانسه مهمترین دلیل کاسته شدن ۷ درصدی تعداد جهانگردان خارجی در این کشور بوده است. بدین ترتیب رشد بخش توریسم فرانسه بر خلاف پیش بینی های قبلی نه ۲.۹ درصد که حداکثر ۱.۱ درصد خواهد شد. تنها شهر پاریس پس از حملات ماه نوامبر ۷۵۰ میلیون یورو متضرر شده است.

حملات متعدد تروریستی به ویژه مورد فرودگاه آتاتورک استانبول، در کنار کودتای نافرجام ماه ژوئیه و همچنین بحران چند ماه پیش در روابط مسکو و آنکارا نیز موجب شده تا ترکیه بدترین تابستان توریستی خود را طی ۲۵ سال گذشته تجربه کند. سهم صنعت گردشگری ترکیه در تولید ناخالص داخلی این کشور امسال حدود ۳.۲ درصد کاهش خواهد یافت.

برخی از کشورها طی ماههای گذشته موکدا به شهروندان خود توصیه کرده بودند از سفرهای غیرضروری به ترکیه پرهیز کنند. به عنوان نمونه دولت ایران در مقطعی آژانس های گردشگری را از برگزاری تورهای ترکیه منع کرد.

در همین حال تعداد گردشگران آلمانی و بریتانیایی سواحل ترکیه تنها درفاصله زمانی ماههای آوریل تا ژوئن یک کاهش ۴۰ درصدی را نشان می دهد.

اما در آنسوی دنیا، استیضاح دیلما روسف، رییس جمهوری موقتا برکنار شده برزیل در کنار ماهها بحران اقتصادی و همچنین نگرانی از شیوع ویروس مرگبار زیکا نیز موجب شده تا از تعداد جهانگردانی که این کشور را برای تعطیلات خود انتخاب می کنند کاسته شود. شاید در این میان وضعیت شهر ریو بواسطه میزبانی المپیک تابستانی یک استثناء باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟

پس‌انداز یا ولخرجی؛ نوجوانان کدام کشورها سواد مالی بیشتری دارند؟

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟