کاهش قیمت نفت

کاهش قیمت نفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قیمت نفت تحت تاثیر بدبینی کارشناسان نسبت به نتایج گفتگوهای آتی اعضای اوپک بعد از یک دوره صعود موقت، روز دوشنبه مجددا سقوط کرد و به کمتر از ۵۰ دلار در هر بشکه…

آگهی

قیمت نفت تحت تاثیر بدبینی کارشناسان نسبت به نتایج گفتگوهای آتی اعضای اوپک بعد از یک دوره صعود موقت، روز دوشنبه مجددا سقوط کرد و به کمتر از ۵۰ دلار در هر بشکه رسید.

سیمون فرنچ، یکی از تحلیلگران اکونومیست در این راستا تمایل برخی از کشورهای نفتی از جمله ایران را برای افزایش تولید مهم می داند. او می گوید: «واضحا ایران که جایگاه خود را در بازار جهانی بازیافته درصدد افزایش تولید است و همانطور که در نشست ماه آوریل هم تاکید داشت خواستار تعیین سقف تولید است. اما در ماههای پیش رو به نظر من تغییر عمده ای روی نخواهد افتاد.»

در همین حال عراق هم به تازگی اعلام کرده که با توجه به از سرگیری صادرات نفت از کرکوک توانایی دارد میزان تحویل نفت خود را تا ۵ درصد افزایش دهد.

تولید نفت در نیجریه هم با توجه به اینکه شورشیان اعلام کرده اند از این پس درصدد حمله به تاسیسات نفتی نیستند می تواند به روند طبیعی خود بازگردد.

از این روست که بسیاری از کارشناسان به نتایج نشست ماه سپتامبر اوپک در الجزایر برای کاهش یا عدم تغییر تولید نفت، چندان امیدوار نیستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند