Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تردید بریتانیا برای اجرای پروژه هنکلی پوینت

تردید بریتانیا برای اجرای پروژه هنکلی پوینت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود موافقت شرکت برق فرانسوی «او د اف» (EDF) برای سرمایه گذاری در پروژه ساخت نیروگاه هسته ای «هنکلی پوینت» بریتانیا دولت ترزا می نسبت به اجرای این پروژه ابراز تردید کرده…

آگهی

با وجود موافقت شرکت برق فرانسوی «او د اف» (EDF) برای سرمایه گذاری در پروژه ساخت نیروگاه هسته ای «هنکلی پوینت» بریتانیا دولت ترزا می نسبت به اجرای این پروژه ابراز تردید کرده است.

دولت جدید بریتانیا روز جمعه اعلام کرد نیاز به زمان دارد تا این پروژه را بطور کامل بررسی کند و به همین دلیل تصویب آن را تا پاییز به تعویق خواهد انداخت. قرار بود روز جمعه قرارداد این پروژه میان نمایندگان دو کشور فرانسه و بریتانیا به امضا برسد.

تام گریتریکس، رئیس انجمن صنایع هسته ای بریتانیا می گوید: «کمی ناامید کننده است که قراردادی بسرعت امضا نشد. اما دولت و گرگ کلارک صبح امروز بیانیه ای را منتشر کردند و بطور روشن توضیح دادند خود را متعهد می دانند که بخش هسته ای نیز در ترکیب انرژی ها در آینده بریتانیا وجود داشته باشد و از این جنبه، کمتر جای ناامیدی وجود دارد.»

ساخت و ساز واحد C نیروگاه هسته ای «هنکلی پوینت» با بودجه ای ۲۲ میلیارد یورویی از سال ۲۰۱۳ میلادی تا کنون بارها و به دلایل متعدد از جمله وقوع فاجعه فوکوشیما یا پیچیدگی های وضعیت مالی شرکت «او د اف» فرانسه که از سرمایه گذاران و مجریان اصلی این طرح است، به تعویق افتاده است.

باری گاردینر، وزیر انرژی در دولت سایه بریتانیا می گوید: «فکر می کنم این کار باعث می شود ما از نظر سرمایه گذارانی که به اینجا می آیند کشوری آشفته به نظر برسیم، آنها می گویند این دولت نمی داند که در قبال پروژه های بزرگِ زیربنایی چه کاری انجام دهد.»

شرکت «او د اف» فرانسه و دیگر سرمایه گذار چینی این طرح یعنی «شرکت هسته ای جنرال چین» (CGN)مسئول تامین هزینه های اولیه این پروژه هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا عربستان سعودی فروش نفت به چین را افزایش می‌دهد؟ همان خریداری که نفت ایران را «ارزان» می‌خرد

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد