کشورهای عربی در پی تقویت صنعت گردشگری خود هستند

کشورهای عربی در پی تقویت صنعت گردشگری خود هستند
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایشگاه بین المللی گردشگری دبی که روز دوشنبه کار خود را آغاز کرده بود پنجشنبه به پایان رسید. در این نمایشگاه که ۲۶ هزار بازدیدکننده را جذب کرد ۸۶

آگهی

نمایشگاه بین المللی گردشگری دبی که روز دوشنبه کار خود را آغاز کرده بود پنجشنبه به پایان رسید. در این نمایشگاه که ۲۶ هزار بازدیدکننده را جذب کرد ۸۶ کشور شرکت کردند.

کشورهای عربی شرکت کننده از جمله عربستان سعودی برای خروج از اقتصاد تک قطبی سعی دارند صنعت گردشگری خود را تقویت کرده و آنرا پرجاذبه کنند.

سلطان بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، رییس کمیسیون گردشگری سعودی می گوید: «ما برای احیای برنامه موسوم به «کشف عربستان سعودی»، برنامه ای که به گشت و گذارهای فوق العاده مربوط می شود، با دولت نامه نگاری کردیم. عربستان به ویژه برای کسانی که از طریق رسانه ها چهره خوبی از کشور ندارند، برنامه های غافلگیرکننده ای دارد. عربستان همواره در میانه گردباد وجود داشته، در بطن مشکلات منطقه ای و بین المللی همیشه ما زیر ذره بین بوده ایم.»

مصر از جمله کشورهایی است که شمار گردشگران خود را در بازه زمانی یک ساله با افت سنگینی معادل ۶۶ درصد گزارش کرده است. ناآرامی ها در این کشور منشاء کاهش تعداد گردشگران بوده است.

محمد یحی راشد، وزیر گردشگری مصر گفت: «تدابیر امنیتی در همه فرودگاهها تقویت شده و همه استانداردهای بین المللی نیز رعایت می شود. مصر برای دنیا با تروریسم مبارزه کرده و برای جهان صنعت گردشگری خود را تقویت می کند.»

اردن نیز از جمله کشورهایی است که با بحران پناهجویان دست به گریبان است. بیش از ۶۰۰ هزار پناهجو وارد این کشور شده اند. عدم ثبات در منطقه موجب شده حدود ۱۴ درصد از تعداد گرشگران کشورهای عربی به این کشور و ۲۰ درصد از تعداد گردشگران اروپایی اردن کاسته شود.

نایف الفایز، وزیر گردشگری اردن می گوید: «خاورمیانه یک بلوک همگن نیست. خاورمیانه شامل ۲۲ کشوری است که هرکدام منحصر به فرد و متفاوت هستند. مشکلاتی در برخی کشورها وجود دارد اما این به معنای آن نیست که در همه کشورها مسئله وجود دارد.»

براساس آمارها در سال گذشته میلادی میانگین تعداد گردشگران در خاور نزدیک رشد ۴ درصدی داشته این در حالی است در همین زمان ۸ درصد از میزان گردشگران در آفریقای شمالی کاسته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟

رشد ۳۵ درصدی صادرات طی یک دهه؛ شکلاتی‌ترین کشور‌های اتحادیه اروپا کدامند؟