Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سیاست های پولی جدید بانک مرکزی اتحادیه اروپا تاثیرات منفی داشته است

سیاست های پولی جدید بانک مرکزی اتحادیه اروپا تاثیرات منفی داشته است
Copyright 
نگارش از Pooneh Irani
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با گسترش سیاست های انبساطی بانک مرکزی اروپا یا تسهیل مقداری پول، تحلیلگران برآورد کرده اند که این بانک ممکن است تا ۲۵ درصد از بازار اوراق قرضه دولتی

آگهی

با گسترش سیاست های انبساطی بانک مرکزی اروپا یا تسهیل مقداری پول، تحلیلگران برآورد کرده اند که این بانک ممکن است تا ۲۵ درصد از بازار اوراق قرضه دولتی را در اختیار بگیرید. این احتمال نگرانی ها درباره کمبود اوراق قرضه و شکننده بودن شرایط بازار را تشدید کرده است.

با توجه به اعلام قبلی بانک مرکزی اروپا در اوایل ماه مارس مبنی بر گنجانده شدن اوراق قرضه شرکتها و نهادهای غیربانکی در لیست مربوط به بازخرید اوراق، تحلیلگران می گویند این بانک ممکن است تا ۱۰ درصد بدهی شرکتهای تراز اول در حوزه یورو را نیز در دست بگیرد.

بانک مرکزی اروپا اوایل ماه مارس ۲۰۱۶ در نشست مهمی که در مقر خود واقع در فرانکفورت برگزار شد، در ساز و کارهای حمایتی خود تغییرات جدی بوجود آورد.

با این تحولات، حجم بازخرید ماهانه اوراق قرضه از ۶۰ میلیارد یورو که بانک مرکزی در سال ۲۰۱۵ درباره آن تصمیم گیری کرده بود، به ۸۰ میلیارد یورو افزایش یافت.

سیاستگذاران این نهاد می گویند که با ایجاد تحول در سیاستهای پولی، در صدد تشویق به اعطای وام و بالابردن حجم نقدینگی در گردش و در نهایت افزایش روند رشد اقتصادی در حوزه پولی یورو هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟