Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کاهش پیش بینی رشد اقتصادی فرانسه

کاهش پیش بینی رشد اقتصادی فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رشد اقتصادی فرانسه در سال ۲۰۱۶ کمتر از پیش بینی های قبلی خواهد بود. بانک مرکزی این کشور روز سه شنبه رشد اقتصادی را کمی پایین تر از ۱.۵ درصد در نظر

آگهی

رشد اقتصادی فرانسه در سال ۲۰۱۶ کمتر از پیش بینی های قبلی خواهد بود. بانک مرکزی این کشور روز سه شنبه رشد اقتصادی را کمی پایین تر از ۱.۵ درصد در نظر گرفت که از میانگین رشد در منطقه پولی یورو هم کمتر است.

این در حالیست که اقتصاددانان یکی از فاکتورهای لازم برای کاهش نرخ بیکاری را برخورداری از یک رشد حداقل ۱.۵ درصدی می دانند.

نرخ بیکاری در فرانسه، دومین اقتصاد منطقه پولی یورو، کماکان بیش از ۱۰ درصد است و یکی از چالش های اصلی فرانسوآ اولاند، رییس جمهوری این کشور در انتخابات سال ۲۰۱۷ محسوب می شود.

مواضع رییس بانک مرکزی فرانسه یک روز پس از آن علنی شد که دولت سوسیالیست این کشور سعی کرد با اتخاذ تدابیر جدید روند استخدامهای مدت دار در این کشور را تسهیل کند.

از سوی دیگر اطلاعات منتشر شده توسط مرکز آمار فرانسه نشان می دهد هزینه مصرف در این کشور طی یک سال گذشته ۰.۲ درصد کاهش داشته است. این درحالی است که میانگین نرخ تورم در این مدت از سوی بانک مرکزی این کشور ۲ درصد اعلام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟