Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

استقبال از برچسب «سازگاری با محیط زیست» در بازار اروپا

استقبال از برچسب «سازگاری با محیط زیست» در بازار اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در خانه دانوب در پراگ با پاول روبی، نماینده «برچسب سازگاری با محیط زیست» در جمهوری چک دیدار کرده ایم و از او پرسیده ایم که این برچسب چیست؟. پاول

در خانه دانوب در پراگ با پاول روبی، نماینده «برچسب سازگاری با محیط زیست» در جمهوری چک دیدار کرده ایم و از او پرسیده ایم که این برچسب چیست؟.

پاول روبی به یورونیوز می گوید: «استفاده از برچسب سازگاری با محیط زیست، در سراسر اروپا داوطلبانه است. این برچسب به مردم کمک می کند تا محصولات و خدماتی را که کمتر به محیط زیست آسیب می زند شناسایی کنند.

این البته راه خوبی بری جلب مشتری های جدید به ویژه در صنعت گردشگری است. هرساله بیش از شش میلیون گردشگر از پایتخت چک دیدن می کنند. یکی از هتل های پراگ با ۸۹ اتاق از سال ۲۰۰۸ میلادی، برچسب سازگاری با محیط زیست داشته است.

با کارل دوبک دیدار کرده ایم؛ کسی که به مدت تقریبا ۲۵ سال مدیریت این هتل را برعهده داشته است. کارل برای اینکه بتواند از برچسب سازگاری با محیط زیست برای این هتل استقاده کند، مجبور به تغییر چیزهای زیادی بوده است. برای مثال سیستمی ابتکاری را به کار گرفته است.

کارل می گوید: «دستگاه های سرمایش در انبار شراب، آشپزخانه و جاهای دیگر هتل با سیستمی کار می کنند که حرارت دستگاه را بازیابی کرده و از آن برای آب گرم استفاده می شود.»

کارل توانسته هرساله از انتشار ده ها هزار تن دی اکسیدکربن جلوگیری کند. او در آشپزخانه تمهدیداتی را در نظر گرفته که سبب کاهش تولید زباله شده و نیز از مواد شیمیایی هم استفاده نمی کند.

در اتاق های این هتل از لامپ های ال ای دی استفاده می شود که چهل درصد از مصرف برق کاسته است. سیستم های جلوگیری از هدر روی آب نصب شده و در سرویس بهداشتی هم محصولات، صد در صد طبیعی است.

کارل می گوید که تعهدش اجتماعی و اخلاقی است و می افزاید: «ما هر روز با آدم های بیشتری مواجه می شویم که به ما می گویند احترام به طبعیت برایشان اهمیت دارد. این مشتری ها به ویژه از کشورهای شمال اروپا، بریتانیا و کشورهای دیگری در شرق اروپا هستند.»

از نماینده «برچسب سازگاری با محیط زیست» در جمهوری چک پرسیدیم که آیا این برچسب اروپایی سازگاری با محیط زیست، با استقبال بسیاری از مشتری ها مواجه می شود. وی می گوید: «بله. نظرسنجی ها نشان می دهد که تقریبا ۸۰ درصد مسافران در جهان فکر می کنند که هتل داران باید از این روش استفاده کنند.»

همچنین از پاول پرسیدیم که چگونه صاحبان کسب و کار می توانند از این برچسب استفاده کنند. وی پاسخ داد: «همه اطلاعات کاربردی در وب سایت Eco label موجود است. برای دریافت این برچسب، شما باید ثابت کنید که محصول یا خدمات شما با ضوابط مربوطه منطبق است و مبلغی را هم بپردازید.»

حدود ۲۵ سال است که که برچسب سازگاری با محیط زیست از سوی کمیسیون اروپا در نظر گرفته شده است و امروز نزدیک به ۴۵ هزار نوع کالا و خدمات را در بر می گیرد. در فرانسه، ایتالیا و آلمان در قیاس با دیگر نقاط اروپا از بیشترین شمار این برچسب ها استفاده می شود.

برچسب سازگاری با محیط زیست در اتحادیه اروپا

  • برچسب سازگاری با محیط زیست به صورت داوطلبانه در اتحادیه اروپا کسب می شود. این برچسب به مردم کمک می کند تا کالاها و خدماتی را که کمتر برای محیط زیست ضرر دارد، تشخیص دهند
  • هتل ها و اماکنی که به گردشگران اجاره داده می شود می تواند به واسطه مدیریتی ناکارآمد به محیط زیست آسیب رسان باشند. بر اساس مطالعات صورت گرفته، ۵۰ درصد گردشگران خواستار اقامت در اماکن سازگار با محیط زیست هستند
  • برچسب سازگاری با محیط زیست به هتل ها و اماکن اقامت موقتی تعلق می گیرد که میزان انرژی و آب کمتری استفاده می کنند. این اماکن، زباله کمتری تولید کرده و از منابع تجدیدپذیر انرژی به خوبی استفاده می کنند

لینکهای مفید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟